Люди Фото

У Франківську почався показ фільму «Капелани» Валентина Дігтяренка (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 1 жовтня, в Івано-Франківську презентували документальну стрічку «Капелани» про чотирьох військових священиків у зоні АТО. Показ у кінотеатрі «Космос» триватиме тиждень, до 7 жовтня, щодня о 17:40.

Фільм «Капелани» молодого 26-річного режисера Валентина Дігтяренка, — спроба побачити війну в Україні очима священиків. Це чотири історії про тих, хто бореться за людські душі на передовій. У кожного з цих героїв свій шлях на схід.

DSC_0004

Один з героїв фільму отець Любомир Яворський, продюсер стрічки Павло Казанцев та режисер Валентин Дігтяренко

Робота над фільмом тривала понад рік. Географія зйомок — від Закарпаття до Донбасу, а також Польща, Німеччина та Франція. Головними героями фільму стали отці Андрій Зелінський, Іван Ісаєвич, Ігор Федоришин та Любомир Яворський.

DSC_0008

«Капелани» — дебютна робота 26-річного Валентина Дігтяренка

«Війна завжди – проти людської гідності. Військовий капелан має відстояти цю гідність у хаосі війни. Після повернення з Дебальцевого був час, коли загинуло дуже багато друзів одночасно. Пригадую, що писав тоді на Facebook: «Якби ви знали, як мені важко жити з вами, коли доводиться помирати з ними», — говорить у фільмі капелан Андрій Зелінський.

DSC_0010

Отець Любомир Яворський

«Коли ми ставали капеланами, то вибрали собі за гасло «Завжди бути поруч», — розповідає отець Любомир Яворський. — Коли почалася війна, треба було його засвідчити. Нині вже 115 капеланів побували в АТО від Української греко-католицької церкви. Один зі священиків сказав «Я б хотів, щоб усі священики були такими, як я». Його запитали, чому він так  говорить. А виявилося, що він відвідав у зоні АТО кожного свого парафіянина, бо хотів бути поруч».

Капелани кажуть, що на війні у бійців часом відбувається кардинальна переоцінка цінностей. Дехто з атеїстів починає молитися. Самі священики зізнаються: після обстрілів на світ дивишся зовсім інакше.

«Капелани» з’явилися у прокаті на початку жовтня у Києві, Львові, Тернополі та Івано-Франківську.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні