Поранення носа, відсутність фрагментів щелепи, пошкодження вух або інших частин обличчя. У Франківську іноземні пластичні хірурги провели реконструктивні операції обличчя пораненим військовим.
На базі обласної клінічної лікарні іноземні фахівці працювали спільно з українськими колегами упродовж тижня. За цей час здійснили понад 30 пластичних операцій, йдеться у сюжеті Канал 402.
Уже втретє пацієнтом медичної місії став Віктор Вівчаренко. Майже два роки чоловік живе в суцільній темряві. Внаслідок мінно-вибухового поранення на фронті військовослужбовець залишився без очей. Минулого разу хірурги встановили титанову пластину в череп та закріпили протез, наступним кроком буде встановлення іншого. Аби Віктор міг заплющувати око та комфортно носити імплант.
Нині свої шрами чоловік прикриває окулярами, та прагне повернути обличчю естетичний вигляд.
Ще один пацієнт якому пощастило потрапити до іноземних хірургів – 25-річний Руслан із Луганщини. Підписав контракт із ЗСУ ще у 2019, а в березні 2022 під час оборони міста Ізюм хлопець отримав поранення. Куля протаранила йому обличчя.
Аби відновити травмовані частини обличчя хірурги проводили багатогодинні операції одразу у трьох операційних одночасно. До роботи кажуть, готувались пів року. За цей час проконсультували понад 800 пацієнтів , з них відібрали найскладніші випадки.
Частині пацієнтів роблять операцію вже вдруге, адже за один раз вирішити проблему вкрай важко. А щоб досягнути бажаного результату та замістити глибокі дефекти на обличчях, виготовили пацієнт-специфічні імплантати.
За словами координаторки міжнародної місії «Face the Future» в Україні Наталії Комашко, пацієнт-специфічні імплантати друкуються з титану під пацієнта.
Це є новітні технології, які використовуються під час цих місій, – говорить Камашко – До початку повномасштабного вторгнення в нас в Україні не використовувалися ці методики. У нас є дуже багато пацієнтів у яких відсутня частина органу, наприклад відсутнє вухо, відсутній ніс, і ми формуємо цю частину органу з інших тканин. Беремо хрящ з ребра чи вуха, навколишніх тканин і робимо новий орган.
Американські хірурги запевняють, під час уже традиційних візитів до України у них конкретна ціль. Не лише покращити фізичний вигляд, але й допомогти пацієнтам знайти віру в себе. Адже кожна операція – це не просто медична процедура, а повернення надії та можливості жити повноцінно.
Під час минулих місій «Face the Future Ukraine» команда фахівців повернула фізичне здоров’я та естетичну красу 150 українцям. Усі реконструктивні операції є безоплатними для пацієнтів.
Comments are closed.