Люди

У Франківську не вистачає вакцин від дифтерії, кору, поліомієліту

Google+PinterestLinkedInTumblr
Все ж, управління охорони здоров’я закликає людей вакцинуватися.

Про це повідомили у вівторок, 29 жовтня, на оперативній нараді у міського голови, пише Репортер.

В Україні вже зафіксували два випадки дифтерії у Києві та 16 на Закарпатті. У Франківську поки не хворіли, але загроза є. У 2015 році франківчанка померла від дифтерії.

«Дифтерія – захворювання, від якого багато хто може померти, якщо не вакцинований, – каже керівниця міського управління охорони здоров’я Марія Бойко. – Загроза епідемії дифтерії є. Є багато розмов, що краще перехворіти, і потім не переживати. Але дифтерія дає великі ускладнення, до того ж, якщо нею перехворіти, імунітет буде на два-три роки. А від вакцини – на п’ять-десять».

До теми: На Прикарпаття сунуть чотири штами грипу. Чи варто боятися

У Франківську немає протидифтерійної сироватки. Якщо людина хворіє, її треба замовляти в Києві. Все тому, що її замовляють з-за кордону, її є небагато, всього в Україні зараз – 190 доз.

«У місті не вистачає вакцинами від дифтерії та правця. Для дітей, станом на вчора, було 1397 і 677 доз для дорослих», – повідомила Бойко.

Наступного тижня планують отримати 1300 доз. У МОЗ Франківськ має зарезервовані 52 тис доз, але вони прийдуть після 10 листопада. Вакцин проти кору та проти поліомієліту теж не вистачає. Все ж, очікують на нові поставки.

Також, за словами Марії Бойко у Франківську 75% невакцинованих дітей від кору.

Авторка: Ольга Романська
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.