Люди

У Франківську кожен охочий міг потрапити в журі й вибрати «найкраще для Бога»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 2011 року в Івано-Франківську організовують конкурс «Для Бога я створюю найкраще». Це конкурс малюнків-колажів у яких йдеться про присутність Бога.

У четвер, 18 січня, на Промприладі головне журі та глядацьке журі визначало кращі роботи. Цього року на конкурс відібрали понад 400 малюнків від великих та малих художників з України, Болгарії та Литви, пише Репортер.

Бога, новини Івано-Франківська, виставка, Для Бога я створюю найкраще

За словами організатора конкурсу, художника та музиканта Яреми Стецика, сьогодні головне завдання переглянути усі роботи й оцінити кращі. Для цього вже кілька років організовують таке свято – «День журі».

До нього може доєднатися кожен охочий й відмітити картини, які припали до душі. Головне журі обов’язково візьме ті голоси до уваги. Голоси глядачів – це червоні наліпки, а голоси професіоналів – чорні наліпки.

Професійне журі часто може бути вузькозаточено, – пояснює Ярема Стецик. – Тому ми даємо червоні наліпки і чорні. Червоні беруть люди, які зайшли як глядачі й вони теж беруть участь, як журі. Вони дуже допомагають, бо, наприклад, журі може пропустити те, що ви не пропустите. Тобто ви можете серцем проголосувати, а головне журі дивиться вже професійно.

Бога, новини Івано-Франківська, виставка, Для Бога я створюю найкраще

Цьогоріч вперше в конкурсі взяли участь художники з Литви, а також з Болгарії та різних куточків України.

Україна представлена широко, правда багато наших таких дружніх колективів – це Ізюм, Мар’їнка, що їх цього року нема, – говорить Стецик. – Деякі, які встигли переселитися і тримаються купи, то такі школи є – це Сєверодонецьк та Краматорськ.

Бога, новини Івано-Франківська, виставка, Для Бога я створюю найкраще

За словами організатора події, цьогоріч на конкурсі стало більше війни, більше стосунків у війні.

Де тут Бог, яка його роль у війні –  дуже багато зараз тут його, – каже Ярема. – Попередні роботи також були такі, але менше. Просто якщо Ізюм і Мар’їнка це гостро відчули і вони це робили, то всі решта робили трошки по-іншому, більш класично. Зараз ця виставка трохи живіша.

Бога, новини Івано-Франківська, виставка, Для Бога я створюю найкраще

Уже десять років у журі конкурсу реставратор Валерій Твердохліб. Каже, вибирати кращі роботи серед кращих – найважче.

Усі твори надзвичайно прекрасні, професійні, творчі і завжди в таких випадках ти дивишся на дуже багато факторів, – говорить реставратор. – Але головне – це енергетика твору, передання того внутрішнього змісту. І ти звертаєш увагу більше на роботи, які написані серцем.

Бога, новини Івано-Франківська, виставка, Для Бога я створюю найкраще

За час існування – це вже восьмий конкурс. Загалом відібрано понад шість тисяч робіт. Зараз є біля 10 одночасно діючих виставок-подій з робіт цього конкурсу в Європі й Україні. В різних середовищах. Участь взяли сім країн світу.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.