Люди

У Франківську безкоштовно виготовляють ортези для поранених бійців (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Для зручності та швидкої реабілітації. В Івано-Франківську київська компанія безкоштовно виготовляє для поранених бійців ортези. Засоби для реабілітації науковці друкують на 3D- принтері.

Завдяки унікальній технології виготовлення ортези повністю повторюють особливості тіла людини, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Виготовляють ортези для бійців науковці вже два місяці. За цей час їх отримали близько два десятки захисників, які боронять країну на передовій.

Це можуть бути різні частини тіла – шия, голова, хребет, руки, ноги, пальці на все можна зробити, – каже директор компанії «Екструзія в русі» Олег Кірєєв. –  По суті, ортез це щось на кшталт шини, але більш кастомізованої, більш такої що підходить під вашу геометрію.

Крім ортезів, у компанії роблять ще й кровоспинні турнікети. Для цього науковцям довелось розробити навіть власну технологію їх виготовлення. В основі – нейлонова тканина та стійкий пластик. Завдяки цьому, кажуть науковці, турнікет практично не можливо зламати.

Унікальність в тому, що в нас тут є пластина, тиск який чиниться на руку від натяжного джугута вона його розподіляє, – говорить працівник компанії Микола Огнистий. – Не вгризається турнікет у тіло. Тут зроблено чисто математичний розрахунок. Усі матеріали, які тут використовуються – вони перевірені динамометричними машинами на розтяг. І, наприклад ця пряжка витримує 200 кг.

Наразі, науковці планують виготовляти й інші вироби, які допомагатимуть українським воїнам. А у перспективі на базі виробничого цеху в Івано-Франківську хочуть створити освітньо-інноваційний центр.

Біда гуртує. Як українці в Європі допомагають тримати фронт (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні