Люди

У Франківська є драйв, але він трохи в затінку Львова, – Влад Троїцький про PortoFranko Гогольfest

Google+PinterestLinkedInTumblr

Засновник і натхненник мультикультурного фестивалю Гогольfest Влад Троїцький в інтерв’ю порталу life.pravda розповів про те, чому і для чого у Івано-Франківську пройде PortoFranko ГОГОЛЬFEST. Зокрема Влад Троїцький не заперечує, що цей фестиваль може стати пілотним проектом розвитку мережі ГОГОЛЬFESTу в різних містах України.

троїцький

А ще буде “ГОГОЛЬFEST” в Івано-Франківську – “Porto Franko ГОГОЛЬFEST”. Івано-Франківськ – це дивовижна історія. Тому що з одного боку, вони – амбітні хлопці, а з іншого – вони в тіні Львова. Львів трохи ситий, їм здається, що вони вже сидять на небесах. А у Франківська є драйв, але він трохи в затінку.

До теми: У Франківську бюджетна комісія шкодує 95 тисяч на “PortoFranko Гогольфест”

Раптом ще в минулому році з’явилася ініціатива від адміністрації – і міської, і обласної. Мені запропонували проконсультувати, що взагалі робити з культурою. Там було питання з приводу палацу Потоцьких – “жирнюще” місце, в самому центрі, закинуте. І всі не розуміють, що з ним робити.
Я кажу: “Хлопці, запустіть сюди контемпорарі, трохи профінансуйте, і у вас тут почнеться насичене життя”.

Я зібрав культурний актив Франківська, виявився таким медіатором між владою і ними. Потім туди поїхав мій учень, директор фестивалю “ГОГОЛЬFEST” Максим Демський. Ми запустили проект з Ростиславом Держипільський, директором і художнім керівником Івано-Франківського театру. І процес пішов.

До теми: Закинута друкарня у Франківську може стати локацією для «PortoFranko Гогольфест»

Тобто місто, область захотіли, щоб там почалося життя. Не тільки в цьому палаці Потоцьких. Взагалі, з’являється інший погляд на Франківськ як генератор нових змістів.

Це була моя рання ідея, щоб “ГОГОЛЬFEST” став мережевим фестивалем. Зараз ми опрацьовуємо тему: зробити конкурс на “культурну столицю” України, як в Європейському Союзі є культурна столиця Європи.

Якщо запустити таку розумну тему, зробити конкурс міст, з хорошим журі, підключити Мінкультури, Мінрегіонбуд і Мінмолоді – нехай виділять по 3-5 мільйонів, невеликі гроші, плюс місцевий бізнес. І всі приїдуть подивитися, що ж це таке красиве. Нехай будуть і фестивалі їжі, і місцевих промислів …

Франківськ ми вирішили запустити як пілот, як мобілізацію внутрішнього творчого, адміністративного, бізнес-ресурсу. Думаю, вийде.

Повертаючись до “ГОГОЛЬFEST”, оскільки у нас з’являється стабільний майданчик, ми можемо запустити більше колабораційних проектів. І як тільки ми визначимося з локаціями і з тим фінансуванням, яке виділяє “Арт-завод Платформа”, ми відразу ж починаємо опрацьовувати саме ті проекти, які протягом літа будуть готуватися на “ГОГОЛЬFEST”. А далі – щоб був реекспорт.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.