Люди Фото

У Франківськ приїхали донецькі активісти, аби показати: схід і захід разом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 28 листопада, відбувся круглий стіл «Розмаїття українського Донбасу. Схід та захід разом». Журналісти, громадські діячі, волонтери та педагоги з Донеччини приїхали до Івано-Франківська аби налагодити співпрацю та зламати усі існуючі стереотипи.

Захід організувала незалежна громадська організація «Донецький прес-клуб».

IMG_3787

 «Я вперше на цій святій Галицькій землі, – каже Євген Фіалко, головний редактор газети «Наша Дружківка», член товариства імені Олекси Тихого, – народився та виріс на Донеччині і вважаю, що цей захід повинен нас зблизити, зробити те, що раніше ми не зробили. Ми приїхали тому, що на Донбасі зараз тривають криваві та тривожні події і кожен українець замислююється, чому це трапилося».

IMG_3753

На думку Євгена Фіалко, ключовою постаттю у вирішенні цього питання є педагог, правозахисник донеччанин Олекса Тихий, якого за любов до України радянська влада запроторила за ґрати. А помер Олекса Тихий у тюремній лікарні.

Євген Фіалко подарував Івано-Франківській обласній науковій бібліотеці ряд книжок, що присвячені життю та творчості Олекси Тихого.

IMG_3755

Незалежний журналіст, директор еколого-культурного центру “Бахмат” Володимир Березін закликав франківських колег робити спільні телемости та продовжувати співпрацю на відстані.

«На звільнених територіях зараз потрібно займатися патріотичним вихованням, – каже Березін, – бо у нас дуже багато сепаратистів, і вони не просто так бігають вулицями, це директори шкіл, що за всі ці роки стали підстилками Партії регіонів».

IMG_3782

Донецькі педагоги розповіли, як у школах бережуть українські традиції, а волонтери – як допомагають переселенцям та українським військовим. Активісти наголошували, що зараз як ніколи потрібно показувати, що Донбас – це Україна.

IMG_3779 IMG_3768 IMG_3770 IMG_3789

IMG_3776

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні