Люди

У Чернієві люди проти будівництва житла для переселенців, – Марцінків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Івано-Франківщині планують побудувати близько 100 тис м² житла для сімей, які втратили свої помешкання через війну. Квартири внутрішньо-переміщеним особам будуть надаватися вже з ремонтом та меблями.

Про це розповіла голова Івано-Франківської облдержадміністрації Світлана Онищук, пише Репортер.

У Чернієві люди проти будівництва житла для переселенців

За її словами, також розглядається можливість викупу вже готового житла.

Після того, як буде відновлено будинки переселенців у містах, де вони жили до війни, вони переїдуть, а ці квартири надаватимуться військовослужбовцям та всім, хто стояв у черзі на житло, – розповіла Онищук. – Наразі ще немає чітко визначених ділянок для будівництва нового житла. Ми працюємо над цим питанням. Також разом з міжнародними партнерами проводимо комплексну реконструкцію, ремонт та оснащення гуртожитків, аби встигнути до кінця літа переселити туди людей, які зараз живуть у центрах на базі освітніх закладів – їх є понад 6 тисяч.

Наразі будівництво житлового комплексу для внутрішньо переміщених осіб MAYETOK анонсували лише у Галицькій територіальній громаді. Облаштовувати соціальне житло для ВПО планують за кошти благодійників. Загальна вартість проєкту складатиме 4 мільйони 300 тисяч доларів США. Уже розроблено проєкт та концепцію майбутнього комплексу. Зокрема, його планують збудувати на місці колишньої лікарні.

Як розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, соціальне житло для переселенців за кошти міжнародних партнерів також планували будувати у Чернієві. Але наразі від цієї ідеї відмовились, бо селяни виступили проти.

Вони аргументують це тим, що в першу чергу житло потрібно будувати для військових, – каже Руслан Марцінків. – Це десь має сенс, бо ж нині учасників бойових дій у чотири рази більше, ніж було учасників АТО. Разом з тим, вільної землі в нас вже майже немає. Поки почекаємо, що скаже держава. Можливо, будуть якісь державні програми.

За офіційними даними, від початку повномасштабного вторгнення Івано-Франківщина стала прихистком для близько 144 тисяч українців.

Авторка: Ірина Гаврилюк

Євгенія Бардяк: «Війна нікого не змінила, тільки підкреслила, хто є хто»

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.