Люди Світ Фото

У центрі Івано-Франківська відкрили Анатомічний музей (ФОТО, 16+)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 29 вересня, в Івано-Франківську відкрили Анатомічний музей. Він працює на площі Шептицького в Морфологічному корпусі Національного медичного університету (ІФНМУ).

anamuzei13

У музеї представлені понад тисяча експонатів. Загалом він займає чотири зали та підвал, де у шести спеціальних ваннах зберігаються 23 трупи людини.

anamuzei12

«Сьогодні в Україні є надзвичайна проблема зі збереженням трупного матеріалу, бо його не дають, — каже Микола Рожко, ректор ІФНМУ. — Тому нам потрібно всіма силами зберігати те, що маємо, бо навчати анатомію «на пальцях» є некоректно і не по-сучасному».

anamuzei11

За словами ректора, в музеї створені всі умови для збереження матеріалу: абсолютно нові ванни, системи вентиляції, каналізації, відводу та роботи із ним.

anamuzei10

Відновленням музею займався доцент Омелян Юрах, який працює на кафедрі анатомії уже 36 років.

anamuzei09

«Основний задум був поєднати навчання студентів з їхнім естетичним вихованням, — говорить Юрах. — Сподіваємося, що воно згодом перетвориться в гуманістичне виховання. Хочемо, щоб в студентів виробилося захоплення тілом людини, а відтак пацієнтами, яких вони будуть лікувати».

anamuzei08

Поряд з людськими препаратами на стінах в музею висять репродукції шедеврів живопису, які пов’язані з анатомією.

anamuzei07

«Той, хто тут працює, знає, в якому стані були ці приміщення, — розповідає Микола Рожко. — Ми працювали два роки, аби сьогодні презентувати цю частину кафедри анатомії людини. Ми можемо пишатися нею. Сюди приходитимуть студенти першого та другого курсів, а також відбуватимуться екскурсії для учнів шкіл, ліцеїв, медичного коледжу».

anamuzei06

anamuzei05

anamuzei04

anamuzei03

anamuzei02

anamuzei01

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.