Люди

У Бурштині та Нижньому Струтині люди розкажуть історії власних родин

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Найближчими вихідними – 26-27 жовтня – на Прикарпатті відбудуться два заходи, і на обох дуже різні люди розповідають про себе та свою непересічну долю.

За задумом “Молодої Просвіти Прикарпаття”, яка є організатором, ці події мають ще раз довести, що наша краса – в різноманітті, повідомляє Репортер.

У суботу, 26 жовтня, у Бурштині відбудеться вечір родинної історії. Початок о 16:00 у Будинку культури (вул. Бандери, 60).

Історії свого життя розповідатимуть:
  • Родина Марії Хованець. Жінка три роки перебувала у підпіллі. Була медсестрою в сотні “Гайдамаки”, згодом у боївці Служби безпеки ОУН. Її арештували 16 липня 1947 року в селі Хохонові Галицького району. Засудили до 10 років виправно-трудових таборів і до 5 років обмеження громадянських прав. У 1955 році повернулася в Бурштин. Її брат та сестра також воювали в ОУН. Син пані Марії продовжує династію військових.
  • Родина Наритник/Копчинські. Корінні мешканці Бурштина, очевидці соціальних, побутових змін в процесі побудови містоутворюючого підприємства Бурштинська ТЕС. Родина й надалі займає проактивну позицію у житті міста.
  • Родина Відякіні. Росіяни, вихідці із Сибіру, які асимілювались та пов’язують своє життя з містом та  Україною в цілому. Вони ламають стереотипи та захоплюються українською піснею.
  • Родини Ємбрик та Хомяк. Представники «евакуйованої назавжди» етнографічної групи «лемки», які розповідають про те, які пережили страшні випробування і при цьому залишились вірними українському народу.
  •  Родина Ворох. Новостворена молода сім’я. Голова родини – одноліток незалежної України, народився і мешкає в Бурштині. Родина вважає, що місто Бурштин, комфортне, культурне та соціально відповідальне місто.

Також на вечорі виступить оркестр народних інструментів.

У неділю, 27 жовтня, у селі Нижній Струтинь Рожнятівського району відбудеться захід «жива бібліотека». У цій бібліотеці книгами є люди. Зокрема, свої історії розповідатимуть мама героя Небесної Сотні, богатир Назар Павлів, жінка, яка була в полоні, воїн-афганець, ліквідатор ЧАЕС, польський рок-музикант. Крім цього, на глядачів чекає виступ богатиря Назара Павліва і концерт рок-гурту Ukrapоl’s.

Захід відбудеться у Народному домі (вул. Грушевського, 139). Початок – о 12:00.

Проєкт “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” організовує Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.