Люди Соціум

Туристів попереджають про небезпеку сходження снігових лавин в Карпатах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
За даними УкрГідромецентру, 8 грудня у високогiр’ї Iвано-Франкiвської областi зберiгається низька снiголавинна небезпека (1 рiвень).

9-10 грудня у високогiр’ї Iвано-Франкiвської областi очiкується помiрна небезпека  лавин 2 рiвня, повідомляє прес-служба рятувальників області.

До теми: Прикарпатські рятувальники розповіли, як правильно спланувати похід у гори (ВІДЕО)

Тож, перш ніж вирушити за адреналіном на гірські схили, добре зважте свої реальні можливості та подумайте про зворотній бік, на перший погляд, цілком захоплюючої та цікавої прогулянки в горах.

А тим, хто все-таки зважиться на таку подорож, варто пам’ятати, що безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема – належної підготовки, організованості, дисципліни, дотримання елементарних правил безпеки, відповідно підібраних одягу, взуття тощо, а також – від знання місцевості та її природних перешкод. лавин

І, звичайно, головна вимога, це зареєструватися і отримати консультацію праців­ни­ків гірської пошуково-рятува­ль­ної служби щодо обраного маршруту і можливого погіршення погодних умов.

Зареєструвати туристичну групу можна за телефонами пошуково-рятувальних відділень:

  • Івано-Франківськ 067 3420492
  • Вигода 067 3420499
  • Осмолода 067 3420498
  • Ворохта 067 3420495
  • Яремче 067 3420494
  • Верховина 067 3420496
  • Косів 067 3420497
До теми: Сильні хлопці з Чорногори. Гірські рятувальники готуються до зими (ФОТО)

Рятувальники радять, що спорядження має бути вітро і водонепроникне — спеціальні штормові костюми. Взуття — тільки спеціальне зимове для гір. Рукавиці, шапки, сонцезахисні окуляри, GPS-навігація. Також варто мати запасний одяг, є ще хімічні зігрівайки, які зберігають тепло близько шести годин».

Взимку ще бажано мати особистий біпер-маячок — завдяки його сигналу, якщо людина потрапить під лавину, рятувальники чи інша частина групи її швидко знайде. Звісно, ці речі коштують грошей, але тут головне — безпека.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.