Люди

Троє нацдружинників у центрі Франківська перестріли Остапа Українця через дописи у соцмережі

Google+PinterestLinkedInTumblr
У п’ятницю, 9 серпня,  на вулиці Чорновола Остапа Українця перестріли троє молодиків, які відрекомендувалися членами “Нацдружин” і вимагали, аби той вибачився за вживання слова “нацжони” у соцмережі.

«Мені ввічливо та виважено пояснили, що таке назовництво ображає членів організації (приблизно на третьому повторенні фрази «просто обіда» відпали будь-які сумніви в щирості зауваження) і мені прикро, що вживання слова «нацжони» в іронічному контексті відбувалося за рахунок осіб, для яких подібні жарти можуть стати джерелом душевного неспокою чи причиною смутку, – повідомив Остап Українець. – Вживання слова «нацжони» настільки ж маніпулятивно-зверхнє, як і вживання слів «порохобот», «жидомасон», «культурмарксист» чи «гомодиктатура» – воно позначає неіснуюче поняття, покликане применшити вагу дискурсивного поля опонента. Звісно, таке назовництво не є конструктивним, не сприяє порозумінню і я прошу пробачення в усіх, чию душевну рівновагу мені не пощастило порушити таким необачним слововжитком».

Остап Українець: “Їхати з країни не планую, хіба що тут почнеться якась геть нездорова фігня”

«Спішу запевнити всіх присутніх – вживаючи слово «нацжони», я не мав на увазі буквальне трактування членів організації «Національні дружини» як жон у будь-якому значенні цього слова. Мені йшлося про гру слів у межах синонімічного ряду, і якщо хтось сприйняв таке назовництво буквально – що ж, прикро, що я не зробив цей каламбур достатньо прозорим, – пише Українець у своєму дописі. – Окремо хочу виразити захоплення тим, як у «Національних дружин» зорганізовано зв’язки з громадськістю – знайти трьох крепких чоловіків посеред робочого дня, особливо з тим, щоби перехопити на вулиці таку людину як я (з огляду на те, що я сам не знаю наперед, коли і де в місті буду) – це заслуговує неабияких похвал. Якщо ж ця зустріч була випадковою – можу тільки поаплодувати вашій пам’яті на обличчя, я б так не зміг. Так чи інакше – зустріч відпрацьовано на 10 із 10, я такої плавної появи двох чоловіків, котрі собі ненав’язливо курять упродовж бесіди, заступаючи дорогу вперед і назад навіть у кіно не бачив».

“Репортер” звернувся за коментарем до Миколи Гуртовського, який, принаймні раніше, керував Нацдружинами у Франківську. Чекаємо відповіді.

«Ми не є нацистами і не станемо тітушнею» – очільник “Національних дружин” у Франківську

Замість довідки: Остап Віталійович Українець (нар. 24 квітня 1994, Калуш) — український письменник і перекладач.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.