Люди

Терапія власноруч. У Франківську безкоштовно «лікуватимуть» шиттям

Google+PinterestLinkedInTumblr

З 8 по 29 жовтня, щосуботи, у швейній майстерні «Клаптик» та освітньому просторі UpSkill розпочне роботу проєкт «Швейна Арт-терапія». Участь візьмуть як люди, що вимушено переїхали до Франківська, так і місцеві. Дорослі можуть взяти з собою дітей, їм теж тут знайдуть заняття, повідомляє Репортер.

Терапія власноруч. У Франківську безкоштовно «лікуватимуть» шиттям

Шиття відволікає від зовнішніх проблем та тривог. Я часто це бачу, коли люди приходять щось пошити собі самостійно або просять допомогти чи навчитись кравецькій справі, – каже Наталія Філіппська, засновниця «Клаптика». – Особливо це стало помітно з початком вторгнення, коли багато хто опинився у ступорі та невизначеності. Й ті, що швидко себе опанували, одразу почали шукати, де й чим вони можуть бути корисними.

Читайте: За узорами прабабусь. Як косівська «Ґушка» відновлює традицію ліжникарства (ФОТО)

За словами Наталії, її майстерня майже одразу долучилася до волонтерської діяльності. Допомагали армії, виготовляли різні вироби, що були необхідні на фронті. Крім того, продовжували вчити шиттю дітей і дорослих.

Терапія власноруч. У Франківську безкоштовно «лікуватимуть» шиттям 2

Ті, хто вміє шити, завжди на вагу золота. Фахівців шукали й шукають надалі, – говорить майстриня. – Готові навчатися теж можуть себе реалізувати, зокрема у волонтерстві. Навесні потрібно було шити дуже багато, тож у нас це робили всі, навіть ті, хто до того не вмів.

Переселенці досі часто телефонують у «Клаптик», каже Наталія Філіппська. Дехто вже працює, інші бажають навчитись і бути корисними на новому місці. Тож у майстерні хочуть за допомогою ініціативи «Швейна Арт-терапія» підтримати їхнє бажання, допомогти людям адаптуватись, а також підсилити волонтерську діяльність самого «Клаптика».

В рамках проєкту мають набрати 10 учасників. І це буде не просто навчання.

Люди спершу познайомляться, разом узгодять план роботи. Попередньо передбачені групові та індивідуальні теоретичні й практичні заняття, майстер-класи, чаювання – для дорослих і дітей. В результаті учасники отримають нові знання, навички і нових друзів.

Ініціатива «Швейна Арт-терапія» ініціативної групи «Клаптик-UpSkill» реалізується в межах щорічної акції солідарних дій до Дня миру Молодіжної організації СТАН за фінансової підтримки IM Swedish Development Partner (Швеція) в межах проєкту «Democracy Defenders».

Читайте: «ФранКоло – безплатні гуртки для дітей» запрошує дітлахів на заняття

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.