Люди Фото

«Тепле місто» відзвітувалося про рік роботи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулого року, 8 квітня, в Івано-Франківську вперше заговорили про створення ініціативи «Тепле місто». Тоді для багатьох франківців це були якісь фантастичні ідеї від молодих прогресивних людей, якзробити місто кращим. Минув рік. Ці ідеї вже не виглядають нереальними.

 

 Без політики. Послухати про досягнення та плани «Теплого міста» у громадський ресторан «UrbanSpace 100» зібралося чимало людей.

IMG_9857

Один із засновників середовища Юрій Филюк одразу нагадав, що організація є неполітичною.

«Ми не йдемо у політику, не маємо жодних політичних амбіцій, не підтримуємо, як організація, жодного кандидата, партію чи окремих людей у жодних виборах, оскільки це суперечить статуту організації», — заявив Филюк.

планірка

Сьогодні є дві офіційно зареєстровані структури —громадська організація «Тепле місто» та Благодійний фонд «Тепле місто», каже Юрій. Вони мають спільні статутні цілі і взаємодіють.Також він представив управлінську команду, яка складається з 13 людей та 23 бізнес-партнерів, без яких, за словами Филюка, розвиток «Теплого міста»був би неможливим.

Візуальний стиль. За словами куратора проекту Ганни Бурлаки, логотип Івано-Франківська став одним із найкращих у світі. Наприклад, увійшов у шорт-листфестивалю реклами «Каннські леви» в категорії «LargeScaleLogo» та в п’ятіркулоготипів у світі в минулому році.

DSC_3352

 

З цим лого почали випускати сувенірну продукцію, яку виготовляє місцевий виробник — майстерня «Шуфля». Сувеніри також уже відомі у багатьох країнах, а футболки з козаком мають президент Естонії і навіть плем’я масаї в Кенії.

«UrbanSpace 100»— це перший в Україні громадський ресторан, який відкрився 27 грудня минулого року. Заклад вже увійшов у п’ятірку кращих урбаністичних проектів соціального підприємництва.

DSC_31181

Він унікальний, бо має 100 власників, які вклали свої гроші на відкриття без повернення. Усі зароблені рестораном кошти вкладатимуть у проекти розвитку міста.

За словами куратора ЮліїЛяхович, за три місяці роботи ресторан відвідали понад 24 тис. людей. Тут же провели більше 40 найрізноманітніших заходів.

У найближчих планах — відкриття літнього майданчикута створенняУрбан-радіо.

«Теплий Арт»— це культурно-мистецький проект «Теплого міста», про який звітувала Ліля Гоголь. Вони вже провели кілька цікавих зустрічей і лекцій про сучасне мистецтво.

IMG_4840

Також з червня у Франківську планують робити арт-резиденції для відомих митців із різних країн, які будуть жити у місті, надихатися ним та створювати тут якісь цікаві арт-об’єкти.

У червні на арт-резиденцію чекають художника світового рівня Павела Альтгамера з Польщі.

«Це все одно, що у Франківськ приїде «RollingStones» чи Мадонна, —коментує Юрій Филюк. —У сучасному мистецтві це найвищий рівень. Ми довго домовлялися, аби Павел включив у свій графік приїзд до Франківська. Це подія для України, не лише для міста».

Грюнвальдська— ідеальна вулиця. За словами кураторів проекту, архітекторів Андрія Назаренка та Христини Косьмій, нині завершується конструктивний аналіз цієї вулиці. «Ми повністю оцифровуємоїї та малюємо у 3D, — розповідає Андрій Назаренко. — Також ведемо переговори зі спеціалістами із Швеції та Німеччини, які будуть допомагати консультаціями. Домовилися про геодезичну зйомку з Прикарпатськимземельним центром».

На початку червня буде представлення концептуального ескізного проекту. Туди ще можна вносити пропозиції від мешканців вулиці чи громади міста.

vid-5

«З однієї вулиці ми хочемо показати зразок ідеального міста, —пояснює Филюк. — Тут є всі елементи благоустрою: два сквери, житлові, муніципальні будинки, бізнес. За рахунок об’єднання всіх сторінза 5-7 років хочемо перетворити вулицю на зразок ідеальної у місті, можливо, найкращої в Європі».

«Вивіски». Дуже коротко про проектрозповів дизайнер Василь Гошовський. Його завдання — змінити візуальний вигляд міста, спонукати підприємців позбуватися жахливих, кричущих вивісок. Гошовський готовий розробляти макети правильних вивісок безкоштовно. Каже, вже отримав 18 замовлень, з яких розроблено 16 макетів, а два реалізовано.

121

IMG_2206

«Гарячий спорт».Ініціатор проектуСергій Караванець останнім приєднався до команди «Тепле місто». Проект презентували лише місяць тому, але вже є чим похвалитися.

Наприклад, у місті створено перший соціальний біговий клуб «GutsuiRun». 20-21 червняпроведуть фестиваль «40 відтінків спорту». Обіцяють сорокагодинний нон-стоп марафон, починаючи з 06.0020 червня і закінчуючи 22.0021-го. Усе відбуватиметься в районі озера, коледжу фізвиховання і парку Шевченка.

IMG_4284

«Це будуть одиночні види спорту, парні, командні та сімейні, — говорить Сергій Караванець. —Можливо, вдасться провести квідич для фанатів Гарі Поттера чиперший в Україні чемпіонат з чува-чів на сімейному рівні. Будемо розвивати спорт, надавати йому формату шоу, нових цінностей, цікавих глядачам і спонсорам».

Про «Тепле Веломісто» розповідав Віктор Загреба. За його словами Франківськє кращим містом для велосипедного транспорту, але хочуть зробити його одним з найкращих в Європі.

DSC_3338

Серед здобутків цього проекту – інформаційна робота серед франківців, створення «Велопатруля», проведення зимового «Велодня» та «Велошколи».

У планах активістів велодослідження та операція «Велопарковка». Вони хочуть поставити у місті за цей рік мінімум 100 парковок.

«Місто дружнє до дітей». Це другий архітектурний проект «Теплого міста», спільно з ГО «Мами Прикарпаття» та департаментом містобудування та архітектури Івано-Франківська.

В листопаді минулого року оголосили міжнародний архітектурний конкурс «Child-friendly public space». Завдання для учасників — розробити у центрі міста зручний і цікавий простір для дітей.

У конкурсі вже зареєструвалися 482 учасники із 60 країн, сформовано компетентне журі, яке 1 червня оголосить переможців.

Наглядова рада.«Насправді у структурі організації є управлінська команда і вона працює. Але щоб організація відображала інтереси тої аудиторії, заради якої вона створюється, дуже важливо, аби були люди, які би направляли, підказували, — пояснює Юрій Филюк. —Тож найбільше джерело влади — в руках наглядової ради».

Наглядова-рада

До ради увійшли 12 людей— це бізнесмени, митці, громадські діячі, фахівці зі стратегій з Івано-Франківська, Львова, Києва та Москви. У березні вже була перша стратегічна сесія, на якій ці люди розробила візіїрозвитку міста на два, п’ять і десять років.

Два роки. «Плануємо зініціювати створення стратегії розвитку Івано-Франківська, — говорить Филюк. —У міста має бути стратегія мінімум на 20 років вперед. Тоді виникатиме менше питань з озером, парками, парковками, іншим. Це процес, який має розробити не лише «Тепле місто», максимально має бути залучена вся громада. Стратегію будемо ініціювати в листопаді».

IMG_9883

Щороку в місті мають з’являтисядва нових бізнеси, три середовища, 12 нових проектів, співвідношенням 50/50, тобто 50 % —«Тепле місто», а 50%— громада.

«200 тисяч євро на рік —такий оборот ми хочемо, аби проходив через рахунки «Теплого міста», — розповідає Юрій Филюк. — Це гроші на адміністрування і реалізацію проектів. Має бути 100 активних членів, людей, які входять в організаційний комітет тих 12 проектів.Має бути 1000 прихильників, які розуміють, що відбувається, ходять на всі події».

IMG_9935

П’ять років. Сформована стратегія міста, є соціальна перспектива, зростання якості життя. «У Львові за останніх 10 років добробут середньостатистичного львів’янина збільшився утричі, зауважує Филюк. — Хочемо, аби таке відбулося у Франківську».

У місті щороку з’являєтьсявже п’ять нових бізнесів, сім середовищ і 30 проектів з співвідношенням 20/80. «Тобто лише 20 % робить «Тепле місто», а решту громада, —коментує Филюк.— Через рахунки проходить 1 млн. євро. БФ «Тепле місто» вже буде зворотнім донором. Ініціативи будуть мати можливість подаватися на фонд і використовувати ці кошти».

urb-3

10 років. Стратегія міста вже реалізується. Соціальна перспектива й далі виростає. Поява нових бізнесів — 30 на рік, 15 середовищ, 100 ініціатив. Співвідношення 20/80. Через рахунки «Теплого міста» проходить 10 млн. євро на рік, є 300 активних членів і10 тисяч прихильників.

Гарно? Тоді до роботи!

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.