Люди Світ

“Тепле Місто” публікує заяву щодо конфлікту навколо Конґресу рисувальників у Франківську

Google+PinterestLinkedInTumblr

На сторінці “Теплого міста” у “Фейсбуці” опублікували офіційну заяву Платформи щодо ситуації навколо Конґресу рисувальників, який відбувався протягом 12-20 травня в Івано-Франківську у готелі «Дністер».

До теми. Конгрес рисувальників завершився скаргою Правого сектора у міськвиконком.

10606354_908305289198131_6425288822531970681_n[1]

Нагадаємо, 12 травня художник світового рівня Павел Альтгамер відкрив Конгрес рисувальників у Івано-Франківську.

Пропонуємо прочитати повний текст заяви “Теплого міста”:

Конґрес рисувальників — проект, що передбачає спільну творчість різних людей, художників або таких, що не вміють професійно малювати, але люблять це робити.
Конґрес рисувальників вже проводився у різних країнах та містах світу, зокрема Берліні, Римі, Пекіні, Нью-Йорку, Києві, та ін.

Правила та умови проведення Конґресу рисувальників, який проводився в Івано-Франківську, такі ж як і в інших містах.

Його суть — кожен малює те, що хоче, при цьому можна перемальовувати будь-яку роботу, доповнюючи чи повністю замальовуючи її. Це непередбачуваний процес, і ніхто не може знати, яким буде результат.

Організаційна робота представників Теплого Міста полягала в запрошенні художників із Польщі та США, та забезпечення технічних умов роботи.

Платформа Тепле Місто, як організатор, не може впливати на малюнки чи інші роботи, створені в рамках Конґресу.

Тепле місто не встановлювало обмежень для самовираження учасників Конґресу та не ставить оцінок створеним малюнкам.

Подібна оцінка є цензурою, яка суперечить цінностям організації.

Після офіційного закриття Конґресу рисувальників один із відвідувачів виставки — Андрій Подільський – надіслав лист у виконавчий комітет міської ради з проханням надати публічну оцінку проекту. Після закриття, у відповідь на заявку, Конґрес відвідала комісія у складі представників міськвиконкому, художників, духовенства, а також авторів звернення.
Тепле місто утримувалось від коментування цих дій.

Кожен, хто оглядає експозицію Конґресу, формує особисте враження про неї. І кожен має право в законний та допустимий спосіб висловити свою точку зору. Ми не погоджуємось із твердженнями Андрія Подільського щодо його уявлення про Конґрес, про що оголосили відкрито.
Ми вважаємо невдоволення Конґресом особистою точкою зору Андрія Подільського, але шлях, в який ця думка транслюється назовні — провокативними кроками для досягнення власних цілей.

Платформа Тепле Місто висловила чітко свою позицію: ми не впливаємо на те, що створено під час події.

Конґрес є вільним проектом для вільних людей. В нього є конкретне місце розташування, він обмежений як локацією так і часом проведення, і його ніхто не відвідував і не відвідує примусово. Конгрес не має на меті щось комусь нав’язувати.

Відвідування Конґресу — справа індивідуальна, і залежить від особистого рішення людини.
Відносно ситуації із малюнком, про який згадується в ЗМІ – незалежно від Теплого Міста, художник Ярема Стецик за власною ініціативою доповнив малюнок, прокоментувавши це в такий спосіб: «щоб уникнути спекуляцій з релігійними контекстами». Це було особисте рішення Яреми.

Ми вважаємо, що кожна людина має право на свою думку стосовно будь-якого питання, і може висловити її в зручний, проте законний спосіб.

Але маніпуляції із перетворенням особистої точки зору на пропаганду вважаємо неприйнятними, та відмовляємося сприймати їх та в подальшому реагувати на них.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.