Люди Розваги Світ Фото

Нарешті приїхав. У Франківську Павел Альтгамер відкрив «Конгрес рисувальників»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З 12 до 20 травня в Івано-Франківську в готелі “Дністер” триватиме «Конгрес рисувальників» за участю художника світового рівня – Павела Альтгамера.

Конгрес проходить в рамках першої сесії Мистецької резиденції в Івано-Франківську.

За словами одного зі співорганізаторів Арт-резиденції Романа Малиновського, її ідея полягає в тому, аби запрошувати до Івано-Франківська художників зі світовим рівнем, аби вони робили якісь певні проекти у відкритому просторі. Першим резидентом і став Павел Альтгамер.

 «Павел – представник відкритої форми мистецтва – це така течія, коли художник задає певні рамки роботи, але не може передбачити кінцевого результату, – говорить Малиновський. – Тут є простір з білими стінами, де можна малювати. Тут немає жодних табу, правил та пересторог. Можна замальовувати чи перемальовувати чужі малюнки. Ми не знаємо як ці стіни будуть виглядати завтра чи після завтра. Конгрес важливий не кінцевим результатом, а самим процесом співтворення. Люди, які тут присутні вже вступають у певну комунікацію, говорять між собою, знайомляться і малюють. І таким чином народжується свідомість спільноти, форма діалогу, яка веде до порозуміння».

Цікаво, що до івано-Франківська Альтгамер приїхав якраз на своє день народження. Разом з ним приїхала ціла команда з 20 людей. Це художники та скульптори з Польщі, Німеччини та США.

«Конгрес і наша тут зустріч полягає в тому, аби разом танцювати танець свободи, – говорить Павел Альтгамер. – Люди відкриваються, коли малюють. Запитайте в дітей. Я хочу всіх привітати і подякувати, що ви мене запросили до такого красивого міста. В Івано-Франківську я другий раз. Перший раз був з Тарасом Прохаськом. Він проводив екскурсію містом, потім ми поїхали в гори на Писаний камінь».

«Конгрес рисувальників» Павел Альтгамер вже проводив у Берліні, Римі, Варшаві та Києві. Чому маленький Івано-Франківськ?

«Я їду туди, де є мої друзі, – відповідає Альтгамер. – Сюди мене запросив один з прекрасних мешканців. Я приїхав на запрошення Євгена Самборського і його друзів. Я не приїхав сам, а з цілою своєю родиною. З людьми, які просто полюбляють зустрічатися, малювати, тренувати різні техніки і займатися коханням».

Конгрес рисувальників буде тривати до 20 травня. Щодня починаючи з 12.00 і до «останнього клієнта» гості та мешканці міста можуть прийти і помалювати. Художнім матеріалом забезпечать.

Окрім малювання, у відкритому просторі готелю «Дністер» імениті митці будуть створювати і скульптури, які потім залишаться в місті.

Довідка: Павел Альтгамер – польський скульптор, перформер, творець інсталяцій і відео.

Він учасник Венеційського бієнале, Manifesta 3, Documenta X. Виставляв свої роботи у найвідоміших галереях та музеях Лондона, Берліна, Нью-Йорка. У 2004 році він став лауреатом премії Вінсента ван Гога.

У 2012 році під час сьомого Берлінського бієнале Альтгамер започаткував «конгрес рисувальників», який згодом перетворився на цілий мистецький рух, який мандрує світом.

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.