Студенти ПНУ вимагають від міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа звільнити заступника міського голови Богдана Білика та двох начальників управлінь – Ігоря Влізла і Марію Бойко.
Їх студенти вважають винними в нещасному випадку при відкритті головної ялинки міста 19 грудня, коли їхню колегу, 17-річну студентку ПНУ важко поранило феєрверком.
![](https://report.if.ua/wp-content/uploads/2017/12/dsc_1822-3.jpg)
Від імені студентства Прикарпатського національного університету, де навчається потерпіла Світлана Тимчук, звернення до Руслана Марцінківа опублікував Тимур Фараджев, адміністратор групи ПНУ Life, яка об’єднує студентів вишу.
“19 грудня о 22:17 я звернувся від імені спільноти ПНУ life до міського голови Руслан Марцінків з кількома питаннями щодо ситуації з травмуванням студентки нашого університету, – пише Тимур Фараджев. – Звістка про подію облетіла весь університет. Всі чекали на відповідь мера студентам. Проте ми її так і не отримали! Ви в офіційному коментарі (не до нас) збрехали про стан потерпілої і про переведення її у стаціонар, коли вона досі знаходиться в реанімації! Через це, за підтримки студентів, викладачів та адміністації університету я зробив детальне журналістське розслідування, щоб з’ясувати всі деталі, аби справу не зам’яли”.
Прочитати розслідування студентів можна тут. За результатами свого розслідування студенти висувають нові вимоги до міського голови:
– Виплатити матеріальну та моральну компенсацію потерпілій;
До теми: На відкритті головної новорічної ялинки в Івано-Франківську постраждала 17-річна дівчина
– Звернення до суду щодо встановлення чинності розпорядження міського голови № 592-р від 22.12.2015р. і в разі позитивного рішення звільнити Богдана Білика з посади заступника міського голови за недотримання контролю виконання вказаного розпорядження;
– Негайно звільнити Ігоря Влізло з посади начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій МВК за недотримання техніки безпеки під час проведення святкових заходів і не компетентність та притягнення його до кримінальної відповідальності;
– Негайно звільнити Марію Бойко з посади начальника Управління охорони здоров’я МВК за нехтування безпекою і відсутність чергової швидкої на урочистому відкритті ялинки 19.12.2017;
– Безстроково заборонити комунальним підприємствам Івано-Франківська використання піротехнічних засобів та замовлення послуг, пов’язаних з піротехнікою, встановити відповідальну особу та міру покарання у випадку недотримання розпорядження;
– Патрульних поліцейських м. Івано-Франківськ закликаємо бути особливо пильними під час новорічних і різдвяних свят та не допускати використання піротехнічних засобів;
– Департамент культури МВК в особі Надії Загурської звернути увагу на методи і переймати досвід організації подій у колег з ЄС, відмовитись від небезпечних способів задовольнити культурні потреби громадян та схилитись до громадського обговорення плану заходів Департаменту;
– Директора ТОВ “ПІРО-ІФ ФЕЄРВЕРК” Володимира Кашевко та ПП Івана Галаса – бути відкритими, всіляко сприяти та надавати слідству усі матеріали по справі.
“У випадку, якщо наші вимоги будуть проігноровані і ми не отримаємо офіційний коментар в найближчий час, як мінімум чекайте нас до себе в гості!”, – звершили звернення студенти.
Як повідомлялося, під час відкриття ялинки 17-річну дівчину, студентку ПНУ з Верховинщини, поранило петардою від феєрверка. В лікарні дівчина прийшла до тями, лікарі запевнили, що загрози для життя немає. Медики діагностували струс мозку, крововилив у мозок, гематоми.
Студенти Прикарпатського національного університету звернулися до міського голови Руслана Марцінківа з вимогою пояснити причини нещасного випадку. Пізніше Марцінків оприлюднив офіційний коментар, в якому попросив вибачення у дівчини та її родини, запевнив, що винні отримають догани, а міськрада оплатить лікування потерпілої. У мережі опублікували відео з телефона потерпілої.
За фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ст. 272 ККУ – Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.
Comments are closed.