Люди

Студенти закликають Марцінківа звільнити посадовців, через яких на відкритті ялинки травмувало дівчину

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Студенти ПНУ вимагають від міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа звільнити заступника міського голови Богдана Білика та двох начальників управлінь – Ігоря Влізла і Марію Бойко.

Їх студенти вважають винними в нещасному випадку при відкритті головної ялинки міста 19 грудня, коли їхню колегу, 17-річну студентку ПНУ важко поранило феєрверком.

Від імені студентства Прикарпатського національного університету, де навчається потерпіла Світлана Тимчук, звернення до Руслана Марцінківа опублікував Тимур Фараджев, адміністратор групи ПНУ Life, яка об’єднує студентів вишу.

“19 грудня о 22:17 я звернувся від імені спільноти ПНУ life до міського голови Руслан Марцінків з кількома питаннями щодо ситуації з травмуванням студентки нашого університету, – пише Тимур Фараджев. – Звістка про подію облетіла весь університет. Всі чекали на відповідь мера студентам. Проте ми її так і не отримали! Ви в офіційному коментарі (не до нас) збрехали про стан потерпілої і про переведення її у стаціонар, коли вона досі знаходиться в реанімації! Через це, за підтримки студентів, викладачів та адміністації університету я зробив детальне журналістське розслідування, щоб з’ясувати всі деталі, аби справу не зам’яли”.

Прочитати розслідування студентів можна тут. За результатами свого розслідування студенти висувають нові вимоги до міського голови:

– Виплатити матеріальну та моральну компенсацію потерпілій;

До теми: На відкритті головної новорічної ялинки в Івано-Франківську постраждала 17-річна дівчина

– Звернення до суду щодо встановлення чинності розпорядження міського голови № 592-р від 22.12.2015р. і в разі позитивного рішення звільнити Богдана Білика з посади заступника міського голови за недотримання контролю виконання вказаного розпорядження;

– Негайно звільнити Ігоря Влізло з посади начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій МВК за недотримання техніки безпеки під час проведення святкових заходів і не компетентність та притягнення його до кримінальної відповідальності;

– Негайно звільнити Марію Бойко з посади начальника Управління охорони здоров’я МВК за нехтування безпекою і відсутність чергової швидкої на урочистому відкритті ялинки 19.12.2017;

– Безстроково заборонити комунальним підприємствам Івано-Франківська використання піротехнічних засобів та замовлення послуг, пов’язаних з піротехнікою, встановити відповідальну особу та міру покарання у випадку недотримання розпорядження;

– Патрульних поліцейських м. Івано-Франківськ закликаємо бути особливо пильними під час новорічних і різдвяних свят та не допускати використання піротехнічних засобів;

– Департамент культури МВК в особі Надії Загурської звернути увагу на методи і переймати досвід організації подій у колег з ЄС, відмовитись від небезпечних способів задовольнити культурні потреби громадян та схилитись до громадського обговорення плану заходів Департаменту;

– Директора ТОВ “ПІРО-ІФ ФЕЄРВЕРК” Володимира Кашевко та ПП Івана Галаса – бути відкритими, всіляко сприяти та надавати слідству усі матеріали по справі.

“У випадку, якщо наші вимоги будуть проігноровані і ми не отримаємо офіційний коментар в найближчий час, як мінімум чекайте нас до себе в гості!”, – звершили звернення студенти.

Як повідомлялося, під час відкриття ялинки 17-річну дівчину, студентку ПНУ з Верховинщини, поранило петардою від феєрверка. В лікарні дівчина прийшла до тями, лікарі запевнили, що загрози для життя немає. Медики діагностували струс мозку, крововилив у мозок, гематоми.

Студенти Прикарпатського національного університету звернулися до міського голови Руслана Марцінківа з вимогою пояснити причини нещасного випадку. Пізніше Марцінків оприлюднив офіційний коментар, в якому попросив вибачення у дівчини та її родини, запевнив, що винні отримають догани, а міськрада оплатить лікування потерпілої. У мережі опублікували відео з телефона потерпілої.

За фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ст. 272 ККУ – Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.