Невеличка сімейна реліквія, що перетворилася на символ незламності, стала тепер експонатом. Фінал зворушливої історії із брошкою, яку літня пара пожертвувала волонтерам, виявився справжньою несподіванкою для усіх її учасників.
Власники прикраси відмовилися приймати її назад, а натомість передали до Музею визвольної боротьби, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.
Цю срібну прикрасу волонтери благодійної організації “Save Ukraine” отримали від подружжя харків’ян майже два місяці тому – у середмісті Франківська на ярмарку хенд-мейду. Тоді вирішили її не продавати, а просто оголосити під неї збір і по його завешенню провернути брошку парі. Один мільйон гривень зібрали буквально за лічені дні й придбали за них техніку для військових. Та одразу по тому провезли брошку до Франківська. Не відаючи ще тоді, що це вже частинка історії сучасної визвольної боротьби.
Що зрештою прикраса опиниться у їхніх стінах, уявити собі не могли і працівники Музею. Розповідають – із подружжям харків’ян познайомилися під час тематичних лекцій, які започаткували тут ще у квітні. А ось про незвичну брошку дізналися вже із соцмереж.
Ми розуміли що для нас це є дуже дороговартісна річ, – каже провідний науковий співробітник Музею визвольної боротьби ім.С. Бандери Анна Чорній. – Не тільки через ціну, а через те, що це є сімейна реліквія, сміейна історія.І це є цінність для музею. Учасники, які передавали цю брошку, хто був свідками також плакали, важдко було стриматись аби не заплакати.
Нині невеличка прикраса із такою великою історією знаходиться у фондах музею. Як тільки вона офіційно отримає статус експоната, переїде до залу присвяченого подіям Революції Гідності та сучасній російсько-українській війні. Для неї, кажуть історики, навіть перебудують експозицію.
Тим часом, натхненні історією брошки працівники Музею і самі вирішили організувати благодійний захід. Тож уже цієї неділі на всіх охочих чекає костюмована екскурсія, аукціон та навіть посиденьки біля ватри. Де збиратимуть кошти на ЗСУ.
Comments are closed.