У четвер, 16 лютого, в Івано-Франківському окружному адмінсуді продовжили розгляд справи щодо скандальної забудови вулиці Макогона. Прокуратура подала позов проти рішення міської ради та вимагає його скасування.
До теми. У франківській промзоні хочуть звести 33 багатоповерхівки.
Суд перейшов до дослідження доказів.
Заступник начальника відділу прокуратури Віталій Гоголь зазначив, що, відповідно до законодавства, земельні ділянки, які перебувають у державній власності, можуть передавати юридичній особі через торги.
Організатор земельних торгів визнає порядок окремими лотами. Крім того, закон забороняє приймати подібні рішення щодо забудови без урахування результатів громадських обговорень.
«Громадські обговорення не проводились. Закон передбачає врахування думки громади. При здійсненні такої діяльності думка держави і громади повинна враховуватись», – каже позивач Віталій Гоголь.
Прокурор додав, що міська рада не дотримала процедуру проведення обговорень. Рішення одразу прийняли і надали дозвіл на земельну ділянку. За його словами, дорожня служба не має на додатковій ділянці об’єктів нерухомого майна, тому міськрада не могла дати дозвіл на будівництво. А у разі відсутності детального плану території забудова повинна заборонятись.
До теми. Скандал із забудовою Макогона: активіст Замковий вдарив депутата Гавриша (ВІДЕО).
«План території на вказану територію не був затверджений відповідно до закону, тому я вважаю, що це рішення підлягає скасуванню», – додає прокурор.
Гоголь додав, що ця земельна ділянка є промисловою зоною, а це ще одна причина, щоб відхилити рішення.
Відповідач Назар Перепічка каже, що міська рада вважає заяву прокурора безпідставною. За його словами, відповідно до закону міська рада має повноваження розпоряджатись земельними ділянками. Відповідач розповів, що на підставі рішення органів місцевого самоврядування особа може звернутися з клопотанням. Відповідно клопотання розглядається, а потім органи надають дозвіл.
«Дорожня служба подала пакет документів, які передбачені законом. Товариство має право звертатись до органів місцевого самоврядування, міська рада прийняла рішення відповідно до своїх повноважень і не порушила жодного закону», – каже Перепічка.
Також представник міськради сказав, що надання дозволу є одним із етапів відведення земельної ділянки, але це не означає, що ділянку нададуть у користування товариству. Відповідач запевнив, що затвердження цього проекту ще не було. Крім того, мова йде про одну земельну ділянку, каже відповідач, а прокуратура поділила її на дві.
«У клопотанні йшла мова про одну земельну ділянку. Вона не відводилась у користування. Є акт, на підставі якого дається дозвіл на ділянку землі. Тому ми не підтримуємо позов», – додав відповідач.
До теми. Франківські активісти показали, як нині виглядає скандальна промзона на Макогона (ФОТО)
Суддя запитав, коли міська рада передбачила б урахування інтересів громадськості. Відповідач відповів, що проект ще розробляється, тому громада може взяти участь у обговоренні перед затвердженням проекту.
Суд перейшов до дослідження письмових доказів. Виявилось, що бракує додаткового доказу від позивача, який би підтвердив, що земельна ділянка призначена для промисловості. У зв’язку з цим суд оголосив перерву у справі.
Нагадаємо, на липневій сесії міськради Марцінків зі «Свободою» таки «продавили» забудову Макогона-Промислової-Крайківського. За це проголосували 28 депутатів, двоє – проти, один утримався і ще 12 не голосували. Після цього люди вимагали у мера накласти вето на це рішення.
Потім франківці прийшли до міськради, однак ні Марцінків, ні його заступник Олексій Кайда до людей не вийшли. За них «віддувався» ще один заступник – Микола Вітенко. Пізніше Кайда з людьми таки зустрівся. Голова ГО «Спілка добровольців АТО Прикарпаття» Василь Андріїв запитав у заступника мера, чи законним є затвердження ДПТ без громадських слухань. Проте останній лише відповів: якщо були порушення – прокуратура відреагує.
Через два дні люди знову не застали Руслана Марцінківа – тоді пішли в прокуратуру, зареєстрували заяву. Далі – ще цікавіше: активісти передали скаргу щодо скандального рішення забудови Макогона на депутатів міськради та мера Генеральному прокурору України Юрію Луценку. Тоді генпрокурор запевнив, що ситуацією володіє. Він доручив обласному прокурору Олександру Стратюкурозібратися з цим питанням і, якщо в рішеннях міської ради є порушення, вказати на них, а при потребі й покарати винних.
Після цього мешканці кількох вулиць віднесли колективне звернення з 315 підписами в міськраду і зареєстрували місцеву ініціативу щодо скасування рішень міськради по забудові Макогона-Промислової-Крайківського.
Comments are closed.