У травні в Івано-Франківській області висадилася ціла експедиція дослідників від Української спелеологічної асоціації (УСА). Близько 30 її учасників приїхали на Прикарпаття з різних куточків України – із Києва, Полтави, Чернівців, Кривого Рогу. Спелеологи досліджували печери у Тлумацькому, Городенківському, Косівському та Верховинському районах.
Найперспективнішим місцем для роботи експедиція визначила Дністровський каньйон, зокрема урочище Городище поблизу села Одаїв Тлумацького району.
«Скелі понад Дністром схожі на швейцарський сир – так багато тут різних печер, гротів і тріщин, – каже Олександр Костюк, прикарпатський гірський рятувальник, один із учасників спелеогрупи. – А досліджено тут не так і багато. Є печери Думка, Вертикальна, Затишна, Стрімка, інші, а також грот Монаха, який ще у XVII столітті вирубали невідомі пустельники. Роботи для спелеологів – неоране поле».
До речі, над усім цим «спелеобагатством» ще років з 15-20 тому ріс величезний дуб – окраса урочища, який, за переказами, посадив ще Богдан Хмельницький. Шкода, що під час грози в нього влучила блискавка й нині від дерева майже нічого не лишилось. На тому місці тепер є капличка та хрест. Їх поставили місцеві селяни в пам’ять про загиблих вояків УПА.
Експедиція відкрила декілька нових печерних утворень. На думку спелеологів, цілком можливо, що всі тутешні печери – і відомі, і ще приховані від науковців – насправді об’єднані в одну підземну систему. Це питання часу й молодих дослідників – спелеологів, краєзнавців, істориків. Прикарпаття у цьому плані – дуже перспективний регіон.
Comments are closed.