Люди

Спецбатальйон “Івано-Франківськ” – на роботу туди, де немає тилу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

До зони АТО відправили 40 бійців спецбатальйону патрульно-постової служби УМВС «Івано-Франківськ». Минулого тижня вони прийняли військову присягу на вірність українському народу.

BAT 1 (3)

Під час присяги батальйон мужньо відстояв під палючим сонцем до кінця урочистостей. Слухали напутні слова від франківських чиновників, представників духовенства. Після офіційної частини жваво фотографувалися та спілкувалися з рідними. Отримували поради, останні вмовляння не їхати, просто розмовляли.

Правда, до цього моменту дійшли не всі. Із 150 добровольців присягу склали 120. Інші або не витримали важкого навчання, або просто відмовилися продовжувати службу.

Ті ж, хто залишився, кажуть що пішли в батальйон за власним бажанням та з перспективою на працевлаштування в МВС. Воювати за Україну не бояться.

BAT 1 (2)

«Страху немає, є адреналін і піднесений настрій, — каже боєць Василь Стасюк. — Тим більше, коли стільки людей впевнені в тобі, коли знаєш, що захищаєш свою сім’ю і вони чекають на тебе». За словами Василя, спочатку рідні відмовляли його вступати до лав батальйону, але він зміг їх переконати.

Родичі ж військових говорять про своїх чоловіків зі сльозами на очах. Кажуть, молитимуться за них, за їх повернення.

BAT 1 (1)

«Як не хотілося б відправляти своїх дітей туди, але це його вибір — захищати. Для мене особисто це дуже важко, — говорить мати одного з бійців. — Хочу лише побажати, щоб усі, хто їде туди, повернулися живими до своїх матерів, дружин і дітей, які на них чекають».

За словами прес-аташе батальйону Романа Моченюка, бійці, які вирушили в зону АТО, визвалися туди добровільно.

«Ніхто нікого не змушував. Тай без цього список був перенасичений, адже записалося понад 60 людей, — каже Моченюк. — Бійці ж, які залишаються, будуть і далі тренуватися на полігоні до 15 серпня, а також долучаться до патрулювання в міста та області».

Начальник управління УМВС України в Івано-Франківській області Микола Семенишин, запевнив — батальйон повністю готовий до виконання своїх обов’язків.

«Наші бійці пройшли спеціальні навчання з тактико-вогневої підготовки та морально готові нести службу в екстремальних умовах у зоні АТО», — сказав Семенишин.

На Донбасі батальйон має виконувати суто міліцейські функції, каже він. А саме — охорона громадського порядку на звільнених територіях, забезпечення дорожнього руху, розкриття та припинення злочинів. Микола Семенишин запевнив, що на передовій батальйон через свою специфіку знаходитися не буде.

Натомість начальник департаменту міліції особливого призначення Віктор Чалаван зазначив, що характер війни на сході не передбачає чітко визначеного фронту.

«Друга чи третя лінія може в будь-який момент перетворитися на першу. Але ми їх до цього готували, — пояснює Чалаван. — У батальйоні є люди, які мають досвід бойових дій, зокрема командир — учасник війни в Афганістані».

За словами Віктора Чалавана, сьогодні склалася така схема проведення АТО. По-перше, вибивання сепаратистів із населених пунктів — це роблять об’єднані сили ЗСУ, Нацгвардії і спецназу. По-друге, контроль, зачистка і стабілізація звільнених територій — цим власне і займаються батальйони міліції, яких в зоні АТО вже є приблизно два десятки.

Заступник міністра внутрішніх справ Микола Величкович заявив, що бійці спецбатальйону «Івано-Франківськ» забезпечені всім необхідним — касками, тепловізорами та іншою амуніцією.

А от про місце розташування та точний час відправлення бійців заступник міністра говорити відмовився:

«Це заради безпеки військовослужбовців та й просто — нехай це стане неприємним сюрпризом для терористів».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.