Люди

“Сопілка стала моєю супутницею і в цивільному житті, і на фронті” – Мишко Адамчак

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

“Вигук „Аркана!“ – це заклик до дії, – каже сопілкар, музикант, культурний діяч Мишко Адамчак. – Тобто „Втнемо Аркана!“, або ж „Дамо Аркана!“. І це означає, що зараз буде рух і драйв”. 

Мишко Адамчак – фронтмен гурту КОРАЛЛІ, ініціатор й артдиректор українських фестивалів та культурних проєктів і заходів. Старовинний бойовий танок Аркан у його виконанні на сопілці зібрав мільйони переглядів у всьому світі, пише Репортер з посиланням на Vogue UA.

У 2015 він пішов добровольцем до батальйону «Госпітальєри», якому віддав два роки. Після 2017 вирішив присвятити себе музиці та власним проєктам. Та коли почалася повномасштабна війна, повернувся до лав батальйону.

«Ми вивозимо поранених з передової, надаючи їм першу домедичну допомогу», – розповідає Мишко Адамчак.

Зараз у батальйоні працює понад 50 екіпажів по всій лінії фронту.

Мишко в музиці з дитинства: батьки віддали його з братом до дитячого церковного хору, потім – до музичної школи по класу скрипки. Він народився й виріс в Івано-Франківську, тому часто бував у Карпатах, пізнавав місцеві традиції, культуру й музику. А згодом серйозно захопився сопілкою.

До теми: Мистецтво – про перемогу. Чому франківці мають відвідати нову виставку у краєзнавчому музеї

«Вона без перебільшення стала моєю постійною супутницею і в цивільному житті, і на фронті», – говорить він.

За гуцульською традицією, Аркан – це танець, після виконання якого молодий 20-річний хлопець діставав право підперезуватися чересом (широкий гуцульський шкіряний пояс), носити бартку (топірець) як зброю. Тобто фактично він ставав потенційним опришком – повноцінною бойовою одиницею – із правом захищати своїх рідних, свою землю.

«Для мене Аркан – це той сильний і важливий мотив, який – я впевнений – допоможе знищити окупантів, прогнати їхні залишки з нашої землі й назавжди відбити бажання потикатися до нас», – розповідає музикант.

Мишко Адамчак знає Аркан та грав його з дитинства.

«Але в час війни він набув особливого значення й символізму, передусім завдяки своїй сильній історії та традиції», – каже він.

У 2015-му хлопець виконав Аркан на сопілці в супроводі оркестру НАОНІ – просто неба, із чоловічим танцем.

«Якщо відверто, у моменти такого виконання відчуваю особливе піднесення бойового духу», – зізнається він.

Каже, що йому доводилося й танцювати Аркан, проте свою місію він убачає саме в тому, щоб виконувати його на сопілці.

Він вважає символічним, що саме в час, коли Україна потребує підтримки й розголосу обставин жорстокої загарбницької війни, український старовинний мотив підхопили музиканти зі всього світу, від Словаччини до США та Японії. «Вони зробили на нього свої кавери в різних музичних стилях, – гордо каже він. – Впевнений, що люди відчувають наш меседж і силу цього мотиву».

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: