Люди

Щоб не забували. У Франківську відкрили виставку про нескорений Херсон (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

У четвер, 27 жовтня, в Івано-Франківську відкрилася виставка «Нескорений Херсон». Це 50 світлин херсонського фотографа Олександра Корнякова про опір міста російській окупації.

На виставці представлені як фото перших проукраїнських мітингів на початку березня, так і зображення подальшого життя в окупації, пише Репортер.

Ця виставка присвячена херсонцям, – каже фотограф. – Херсонський спротив був, він триває. Херсонці чекають на звільнення, на ЗСУ. Коли я робив ці фото, то розумів, що це ризик. Щодня лягав спати одягнений. Бо репресії почалися з першого дня. Коли почались мітинги, вони шукали організаторів, журналістів. Не було дня, коли я виходив фотографувати, й не було страшно.

За словами Олександра Корнякова, фотографувати доводилося на погану техніку, а зберігати фото на гугл-диску. Виїжджати з окупації було складно, але йому пощастило: телефон не перевіряли на блокпостах. Дорогу, яка колись займала три години, вдалося подолати довше, ніж за дві доби. Нині Олександр мешкає в Одесі.

Зараз у Херсоні ще тяжчі часи. Люди ще більше налякані, – розповідає Олександр Корняков. – З’явилося дуже багато російських військових, вони заселяються в чужі квартири. Продуктів майже немає. У місті працює лише три аптеки, лікарні також зачиняються і їх росіяни переобладнують на свої госпіталі.

Багато з представлених фотографій публікувалися у різних світових виданнях. Вони показували світу, що херсонці не бажають коритися окупантам.

На той момент чомусь було упереджене ставлення до Херсона – ніби люди там чекали на окупантів і є до них лояльними, – каже Оксана Глєбушкіна, виконавча директорка громадського центру «Нова генерація», одного зі співзасновників «Херсонського хабу». – Насправді, на ці мітинги приходили до 5000 людей. У нас ніколи такої кількості людей не було на мітингах. Люди співали пісні, були дуже активні – і це вибішувало солдат. Ці фото не постановочні, вони просто зафіксували емоції людей.

Зараз в Івано-Франківську мешкає майже 7000 мешканців Херсонської області – і це тільки офіційно зареєстровані.

Люди дуже хочуть повертатися назад, їдуть у Миколаїв, Давидів Брід, на щойно деокуповані території, хоч там небезпечно, – каже Оксана Глєбушкіна. – Люди хочуть бути поближче, щоб як тільки Херсон звільнять, вони могли швидше переїхати.

Виставка пройде у семи містах України. У Франківську вона триватиме два тижні. Побачити фото можна у «Херсонському хабі» за адресою: вулиця Січових Стрільців, 13, четвертий поверх.

Авторка: Ольга Романська

Перезимувати. Як підготуватися до зими й не стати жертвою паніки чи маркетингу

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.