Люди

Що визначає якість звучання навушників – розбираємо тему

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У навушниках завжди є риса, яка відокремлює «хороше» від «кращого» та «краще» від «найкращого». Певні особливості роблять усі відмінності між продуктами певного бренду та між продуктами, що виконують одну й ту саму функцію.

В даному матеріалі розберемо кілька технічних характеристик які допоможуть обрати навушники, разом з професійним аудіосалоном Soundmag що нещодавно відкрився в Івано-Франківську.

Драйвери

Драйвер – це елемент, який передає електричні аудіосигнали і перетворює їх на чутні для слухача звукові хвилі. Драйвери зазвичай складаються з магнітів, дроту/котушки та мембрани/діафрагми. Електричні сигнали викликають вібрацію діафрагми, і ці вібрації викликають звукові хвилі, які слухає слухач.

62f6775e262ba.jpg

Чим більший діаметр динаміка, який виробники вказують у міліметрах, тим краща якість звуку, що особливо важливо для низьких тонів. Діаметр динаміка також має вирішальне значення, коли йдеться про тип навушників. Наприклад, припустимо, що це повнорозмірна гарнітура. У цьому випадку найкращим вибором вважається динамік діаметром не менше 40 мм, а для навушників-вкладишів використовується підхід, званий подвійний драйвер (що просто означає, що використовується більше одного динаміка, зазвичай два. Один для середньої і високої звукові хвилі, а інший використовується для низьких та низьких звукових хвиль).

Чутливість/звуковий тиск

Ось що означає термін «чутливість»: здатність навушників виявляти звук навіть за найменшої зміни гучності. Цей термін взаємозамінно використовується виробниками для визначення звукового тиску. Вони використовуються для позначення того, наскільки гучними можуть бути навушники. Рівні звукового тиску використовуються для вимірювання чутливості навушників і зазвичай вказуються в децибелах на мілліват (дБ/мВт). А чутливість, навпаки, показує, наскільки ефективно електричний сигнал перетворюється на звукову хвилю.

В ідеалі навушники мають бути зроблені з гарною звуковою чутливістю.

Щодо рівнів звукового тиску, дослідження стверджують, що больовий поріг для звуку становить близько 120 дБ, тому слухачів зазвичай попереджають про небезпеку тривалого впливу звуку вище 85 дБ, оскільки це може призвести до погіршення слуху.

Імпеданс

Імпеданс (електричний опір) вимірюється в Омах і впливає на потужність навушників: чим вищий опір, тим більше енергії використовується для живлення навушників.

Є такі навушники, які мають імпеданс більше 200 Ом. Застосовуються такі моделі в телевізійній індустрії, студіях, кіноіндустрії коли потрібен максимально чистий звук. Наприклад, Beyerdynamic DT 109 200/400 black мають імпеданс цілих 400 Ом.

Проте вони не підходять для прослуховування з портативними пристроями – навіть телефони з вбудованим ЦАП не зможуть “витягнути” звук. Тому найбільш поширені навушники з нижчим імпедансом, які й використовуються в більшості випадків для мобільних пристроїв. Вони мають опір 40 Ом і нижче, тому споживають менше енергії, але при цьому будуть гучніші. При використанні навушників з подібним імпедансом звук може бути не таким чистим, проте в більшості випадків середньостатистичний користувач може й не відчути різницю.

Сподіваємося даний матеріал допоміг краще зрозуміти основні технічні характеристики навушників і буде корисним для читачів при наступному підборі навушників.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.