Люди Соціум Статті

Сережки творять добро. Як успішний фотодует з Франківська допомагає вихованцям дитбудинків (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Дует Synchrodogs – Таня Щеглова й Роман Новен – успішні у світі фотографії та сучасного мистецтва. Поряд зі своєю роботою вони заснували бренд оригінальних прикрас ручної роботи Crystaltania, аби допомагати вихованцям дитячих будинків.

Вартість будь-якої пари сережок Crystaltania – 77 євро. Є й дорожчі прикраси. Усі виручені з продажу гроші йдуть на благодійність. А покупець разом з прикрасою отримує листівку зі звітом, пише Репортер.

До теми: Lady Gaga для бабусі. Synchrodogs розповіли про 10 років творчості (ФОТО)
– Таню, з чого й коли все почалося?

– У 2014 році я виготовила для себе кілька маленьких прикрас і взяла з собою у подорож Шрі Ланкою. Острів став для нас відкриттям. Ми зустріли багато усміхнених добрих людей, які водночас жили дуже бідно. І так повелося, що ми почали дарувати ці прикраси дітям, яких зустрічали у бідних районах. Діти сильно раділи такому подарунку.

Коли прикраси закінчились, ми почали купувати по 10-20 шоколадок і завжди возили їх з собою на мопеді. Як зустрічали малечу – зупинялись дати шоколадку. Інколи реакція була феєричною, діти починали без перебільшення верещати від радості, сміятися, стрибати. Ще тоді ми подумали, чи можливо таку ситуацію уявити десь в українських містах?

Кілька років потому, коли ми почали займатися дитячими будинками, виявилось, що можливо. Є безліч дитячих будинків та інтернатів у далеких селах, куди допомоги потрапляє в рази менше, ніж у міста.

– Нині ти опікуєшся вихованцями Яблунівської спецшколи-інтернату?

– Спочатку ми привозили допомогу у різні дитячі будинки. Та якось, приїхавши у Яблунівську школу-інтернат для дітей з вадами розвитку, настільки пройнялися чистою енергією цих діток, що вирішили зосередити допомогу в одному місці, щоб вона була більш концентрованою та регулярною.

Діти ростуть, у них міняються потреби, розміри одягу, декому потрібно спеціальне оснащення, комусь медикаменти, і все це на постійній основі.

Через реформу освіти рік тому школу-інтернат розформували, а дітей розподілили по звичайних школах. І я буквально відчула, що моє серце розбите. Що я більше ніколи не побачу дітей, до яких ми їздили п’ять років, яких так встигли полюбити. Вони росли на наших очах.

Читайте також: Переможці конкурсу Vogue Italia франківці Synchrodogs розповіли про свої найяскравіші проекти (ФОТО)

Я почала шукати цих дітей, писати, дзвонити колишнім викладачам, зв’язувалась з директором. І вже коли майже втратила надію їх відшукати, серед давніх повідомлень у телефоні знайшла щирі слова подяки за допомогу дітям від пані Світлани Галяк. На моє здивування, вона не просто мала контакти усіх діток, а й виявилась директором інклюзивно-ресурсного центру, в якому вони всі числяться та через який отримують допомогу. Так наша робота відновилась, діти отримують «Миколайків», продуктові набори на Пасху, канцтовари, одяг, взуття. Словом, стараємось зробити їхнє життя кращим.

– Знаю, що кожна пара сережок унікальна. Як ти їх робиш?

– Так, усі прикраси існують лише в одному екземплярі. Матеріали для виготовлення збираємо по всьому світу, поки подорожуємо. Їх за роки назбиралося дуже багато – і нові, і вінтажні намистини, елементи ручної роботи. Абсолютно всі гроші від продажу йдуть на благодійність. Витрати не вираховуємо. Та й страшно уявити, що там за витрати за ці сім років.

– Які саме потреби дітей необхідно закрити зараз?

– Наразі витрат набагато більше, ніж може покрити наш проєкт. Наприклад, сьогодні ми закуповуємо канцтовари для 40 дітей. Це абсолютно все для школи, від зошитів-ручок до кольорового паперу. І вже в процесі цих закупок дізналися про ще одну нагальну потребу – тепле взуття.

З одного боку – покрити вартість цього взуття коштів уже немає – їх витратили на шкільні матеріали. Але як сказати, що взуття не привезу? Звичайно, привезу! Все одно знайду, як це організувати, бо ніжки наших дітей мають бути в теплі, і крапка! Це тільки стимул ще більше старатися.

Ми зробили допис в Інстаграмі та вже знайшли людей, що погодилися купити по парі взуття для 10 дітей. Залишилося ще 40. Усі охочі можуть приєднатися і зробити дійсно добре діло. Можна не соромитись написати повідомлення – instagram.com / crystaltania_jewelry

– Наступний збір грошей буде до Миколая? Діти пишуть вам листи? Як ви знаєте, що й кому привезти в подарунок?

– «Миколайка» ми привозимо приблизно на 80 дітей. Раніше вони писали листи, та подарунки тоді разюче відрізнялися. Хтось писав, що хоче колонку чи велосипед, а хтось – сопілку. Тому останні кілька років ми просто привозимо подарунки-сюрпризи, і всі діти щасливі. Вони не знають, чого їм чекати, тому чекають з нетерпінням. Більше того, ми підключили допомогу охочих, і кожен тепер може стати Миколайком для дитини. В результаті подарунки дійсно круті у кожної дитини. Це і ігри, і одяг, і купа солодощів. Кожен подарунок ми доукомплектовуємо до такої кондиції, щоб він безсумнівно викликав щастя.

– Також ви робили фотопроєкт для дітей, щоб у них залишилися на згадку дитячі фото. Розкажи про нього.

– У центрі є дітки з вадами розвитку, багато з малозабезпечених сімей. У батьків немає фотоапаратів, смартфонів, комп’ютерів. І виходить, що діти ростуть і у них банально немає фотографій. Тому пані Світлана запропонувала зробити фотосесію, а ми охоче погодились.

Зібрали зону для фотосесії: гамаки, кольорові парасольки, веселі аксесуари, мильні кульки, самокати. Фотозйомку зробила Наталя Васильчук. Вона прекрасно знайшла підхід до всіх, діти веселились, фото вийшли дуже душевними. Зараз займаємось друком, щоб привезти їх в Яблунів через тиждень разом з канцтоварами та зимовим взуттям.

– Окрім Яблунівського інтернату ви мали й інші проєкти допомоги. Наприклад, викупили шість лисиць у браконьєрів. Яка їх доля тепер?

– Так, ми стараємось робити добрі справи за кожної нагоди. Якось вдома і просто з цікавості заглянули на ОLХ у розділ «Дикі тварини», наївно думаючи, що там порожньо. Але результати пошуку нас шокували. В очі впало оголошення про продаж шести лисиць на сході України. Вдали з себе покупців, що мають власне господарство і розводять тварин. Під час спілкування по телефону браконьєр прямим текстом розповідав, що годувати тварин стало нерентабельно, і якщо не знайдуться покупці, «пустить лисиць на шуби».

Ми відразу сконтактували з організацією захисту тварин у Запоріжжі, дистанційно знай­шли вантажівку, що погодилась перевезти тварин, і визволили їх. Вся операція проходила таємно. Працівники організації змушені були приховувати, звідки вони насправді, адже такі операції, за їхніми словами, часто зриваються. Зараз у тварин свій дім, вони чистенькі, ситі, здорові, щасливі. Якщо порівняти їхній стан кілька років тому й зараз, лисички стали справжніми красунями.

Авторка: Ольга Суровська

Охочі допомогти зібрати гроші на взуття вихованцям інклюзивно-ресурсного центру Яблунова можуть також переказати гроші на картку Приватбанку 5168 7451 0002 9427 Щеглова Тетяна Євгенівна.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.