Люди

«Сеанс Міського Сканування»: у Франківську відбудеться фестиваль-дослідження міста

Google+PinterestLinkedInTumblr

«Сеанс Міського Сканування», який спільно з партнерами організовує платформа «Тепле Місто», проходитиме з 12 по 20 серпня.

Фест — це нон-стоп воркшопи на 12 локаціях по всьому Івано-Франківську, які проведуть запрошені урбаністи, архітектори, музиканти, садівники, соціологи, фотографи із 7 країн світу.

В Україні прийнято рівнятись на Захід, а майже будь-яка західна практика — чи то організація парковки, чи славнозвісні євроремонти з євровікнами — сприймається як беззаперечне добро. Проте багато хто на Заході, навпаки, вважає, що саме Україна — країна відкритих можливостей, власних ідей, які варто було б запозичувати до Європи. Тому тема фестивалю — «Рольові моделі»: на воркшопах ми досліджуватимемо український міський образ життя, спробуємо відділити його від запозичень та сформувати нові дієві рольові моделі. Це розумна заміна бездумно скопійованим практикам, які в Україні ніколи не працюватимуть так, як працюють у Лондоні, Відні чи Берліні.

На фестивалі немає жодного однакового воркшопу, хоча всі вони — про місто і для нього. Наприклад, воркшоп Яни Шпачинської (гурт Zapaska) та Михайла Якимчука (Кам’янець-Подільський) — музичний, про звуки на закинутій залізничній станції Бистриця. Воркшоп урбаністів Анни Добрової та Дмитра Ісаєва (Київ, Відень) — погодний, про те, як місто діє за різних метеоявищ, та які альтернативні простори можна створити у місті, щоб у нас більше не виникало бажання ховатись від дощу.

Марта Ферретті та Франческо Кампаньярі (Верона, Італія) створюватимуть колективний сад в одному з районів Франківська, намагаючись знайти чи побудувати у жителів емоційні прив’язки до того, що знаходиться у довколишньому просторі.

Анна Балаж (Манчестер, Будапешт) разом з групою досліджуватиме декомунізацію на прикладі франківського аеропорту: як змінились його функції та сприйняття з часів відкриття і донині.

Фотопроекти, дослідницький кемпінг на міських озерах, реновація закинутих локацій, відновлення франківських двориків, дослідження ринків, історичних пам’яток, промислових зон — у серпні учасників чекає багатопрофільна та цікава робота.

Реєстрація на фест відкрита до 9 липня, кількість місць у воркшоп-групах обмежена. Абонемент на фестиваль коштує 500 грн. та передбачає вільне відвідування фестивальних локацій та закріплення за учасником місця на одному, обраному ним, воркшопі.

Зареєструватись на фестиваль можна тут (https://www.metalab.space/css-festival), розширені описи воркшопів є на офіційній сторінці фестивалю у Facebook (https://www.facebook.com/IvanoScanning). Учасниками можуть стати науковці, культурологи, соціологи, архітектори, урбаністи, садівники, дизайнери, митці, фотографи, відеографи, інженери, студентська молодь.

«На цьому фестивалі ми хочемо переглянути розуміння що є «проблемою»  і що — її «вирішенням». Ми хочемо започаткувати нові тренди мислення і нове ставлення до того, як ми звикли дивитись на місто», – каже Едуардо Кассіна, куратор фестивалю «Сеанс Міського Сканування».

Планується, що фестиваль буде щорічним: місту, як і людині, потрібні систематичні обстеження — профілактика і за потреби лікування.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.