Люди Статті

Рятувальники Прикарпаття стали “людьми тижня” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає рятувальників, які допомагають прикарпатцям боротися з водою, що ніяк не закінчиться на небі, вже пливе вулицями, топить будинки та знищує дороги.

Цього червня, здається, ще не було дня, коли б зверху не лило.

У понеділок, 22 червня, МВС оголосило другий рівень небезпеки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Станом на 18:00 понеділка на Прикарпатті через підтоплення постраждали населені пункти у п’яти районах. У вівторок оголосили вже третій рівень небезпеки – червоний.

Нині на місцях працюють рятувальники й поліцейські, які моніторять ситуацію, евакуюють людей, доставляють їжу та воду.

Від сильної зливи постраждав і Івано-Франківськ. Найбільше дісталося Надрічній, Івасюка, Січових Стрільців, Промисловій, Польовій, Тролейбусній, Опришівцям, а в Угорниках розмиває дамбу.

Читайте також: Захисники спортзалів стали “людьми тижня” на Прикарпатті

Але в районах усе значно гірше. Затопило Микуличин, Татарів, на Долинщині людей продовжують евакуювати із затоплених будинків. Найскладніша ситуація в горах. У Косівському та Верховинському районах деякі села залишились без зв’язку з цивілізацією. На 19:00 вівторка 15 населених пунктів області були знеструмлені повністю, 33 – частково.

Вже пробачте, якщо чиєсь село не згадали, бо це був би просто цілий список. За словами голови Івано-Франківської ОДА Віталія Федоріва, підтоплення є по всій області. До робіт залучили усіх рятувальників з Прикарпаття, а також з Буковини.

Звучить песимістично, але краще не буде. Через дощі прогнозують затоплення заплав, сільськогосподарських угідь, об’єктів прирічкової інфраструктури, окремих населених пунктів, затоплення прирічкової частини Івано-Франківська та районів області. Тож рятувальникам далі доведеться, забувши про сон і втому, допомагати жертвам негоди…

Знаєте, чим повінь відрізняється від коронавірусу? Її видно, навіть якщо у твоїй хаті на п’ятому поверсі сухо і всі вдома здорові. Заперечити не вийде, яким би неосвіченим та агресивним ти не був – хоч галасуй у соцмережі, хоч поширюй дурні повідом­лення, хоч надувайся мовчки.

Читайте також: Ігор Цепенда став людиною тижня за версією “Репортера”

А ще вона не подібна на COVID-19 тим, що трап­ляється регулярно. Це такі мокрі граблі, на які Прикарпатті стає хоч і не щороку, але раз на п’ять років точно – коли більше, коли менше. Кожен раз, коли ти кинув недопалок у дощову каналізацію – готуйся. Зрубав дерево в Карпатах без жодного дозволу або підрядився різати ліс для заїжджих ділків – те саме. І тоді вже наступного разу жодні наради, комісії, розмови, папери, штормові попередження не рятують. Рятують люди. А мав би рятувати здоровий глузд.

Читайте також: Музиканти Скрипка, Фоменко та Попадюк стали “Людьми тижня” у “Репортері”

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.