Люди

Руслан Савчук: Шестеро прикарпатців, хворих на COVID-19, підключені до апаратів ШВЛ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Станом на сьогодні в івано-Франківській області на коронавірус хворіють 356 людей, з них 117 – перебувають на стаціонарному лікуванні та потребують догляду медиків. Шестеро прикарпатців підключені до апаратів ШВЛ.

Про це розповів головний державний санітарний лікар в Івано-Франківській області Руслан Савчук, в ефірі радіо Західний Полюс, пише Репортер.

Руслан Савчук новини Івано-Франківськ

За його словами, щодня лікарі реєструють до 22 нових випадків COVID-19. Однак, говорити про те, що ми вже перемогли коронавірус ще зарано.

Як ми бачимо, з часом сила цього вірусу втрачається. Він вже декілька разів мутував і вже не такий небезпечний, як раніше. Але я б рекомендував не забувати про маски в людних місцях, – говорить Руслан Савчук.

Вакцинація нині також не втрачає своєї актуальності. Незалежно від того, перехворіли ви на COVID-19 чи ні, медики рекомендують пройти повний курс щеплення і не забувати про бустерну дозу.

Вакцин на Прикарпатті є достатньо – більш як 40 тис доз.

Бустерна доза необхідна для того, щоб підтримувати рівень антитіл в організмі та забезпечити стійкість до вірусу, – пояснює Савчук. – Сьогодні в області від ковіду вакциновано 48,2% населення. Це люди, які отримали повний курс щеплення. Трошки більше 50% отримали першу дозу. Та цього недостатньо для колективного імунітету. Для цього має бути провакциновано 70-80% населення. А ідеальний показник вакцинації – 95%.

Кількість пунктів щеплення з початком повномасштабного вторгнення не зменшилась. Їх, як і раніше – 121. Вони працюють при Центрах первинної медико-санітарної допомоги та лікарнях. Також продовжують працювати виїздні бригади.

Загалом впродовж доби фахівці лабораторії  перевіряють 100-150 зразків. 19 закладів охорони здоров’я приймають хворих на COVID-19, а загальна кількість ліжкомісць – 1119. З них 98% забезпечені киснем.

#вартовіздоров_я

Авторка: Ірина Гаврилюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.