Газета Люди

Руслан Марцінків – людина тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу за креативно-позичену ідею створити Раду старійшин відзначаємо мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

На найближчому засіданні виконком має затвердити положення про Раду, а потім Марцінків своїм розпорядженням затвердить її персональний склад.

Рада старійшин має бути консультативно-дорадчим органом при міському голові. В проекті рішення зазначається, що старійшини мають моніторити «волевиявлення жителів територіальної громади з питань місцевого розвитку, розробляти концепцію стратегічного розвитку міста, обговорювати стан економічного, соціального і культурного розвитку міста тощо». Окрім того, ці мудрі діди й бабусі розглядатимуть «питання щодо приватизації майна комунальної власності та соціального захисту населення».

Ідею створити Раду старійшин мер запозичив у Валерія Баранова, який з квітня 1998 по листопад 2007 був міським головою Бердянська.

«Ми хочемо, аби в Раду старійшин увійшли люди, які, спираючись на свій життєвий досвід, можуть порадити, що в місті можна зробити доброго, – розповів Руслан Марцінків. – Я думаю, туди можуть увійти і колишні міські голови, колишні посадовці, або ж керівники заводів, які вже вийшли на пенсію. Рада буде час від часу збиратись і обговорювати проблемні для міста питання. Ті питання, які потребують мудрості, досвіду та виваженості».

За словами мера у Раду увійде орієнтовно 20-30 людей, які пройдуть спеціальний конкурсний відбір. Основні вимоги до кандидатів – вік від 60 років, та «великий досвід управлінської, наукової, суспільної роботи». Також бажано мати «особливі заслуги перед містом».

Відверто кажучи, не всі іванофранківці розуміють, для чого ця Рада створюється. Дехто підсміхується, що у християнському місті без порад старійшин не обійтись. А хтось жартує, що проходити відбір потрібно буде через священний вогонь. Та між цим усім люди обговорюють і те, що тепер після прийняття чергового «цікавого» рішення міський голова завжди зможе кивнути на старійшин. Мовляв, то не я придумав, так радять мудрі й досвідчені люди. Справді, колишні мери чи посадовці завжди знайдуть, що порадити молодому колезі….

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.