Люди Статті

Ростислав Кукурудз – людина тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього разу у своїй щотижневій рубриці «Репортер» відзначає франківського підприємця, власника пекарні й магазинів «Плюс» Ростислава Кукурудза.

За приклад якісної приватної реставрації пам’ятки – фасаду історичної кам’яниці на вулиці Курбаса, 8. А разом з ним і цілу команду, яка працювала над будинком, – не реконструювала, не зіпсувала й не доліпила нічого зайвого.

Кукурудз є власником частини будівлі, адже там розташований один з його магазинів. Саме він ініціював і профінансував реставраційні роботи. Новинній агенції «Курс» підприємець розповів, що ідея з’явилася ще влітку. Справа в тому, що Ростислав Кукурудз фінансово підтримує традиційне міське «Свято хліба», але цьогоріч через карантин його не проводили. Відкладені на фестиваль кошти вирішив використати на реставрацію. Каже, вирішили, що нема чого чекати, і все робили самотужки.

Проєкт накреслив відомий франківський архітектор Микола Дорошенко. Його погодили і в міській архітектурі, і в обласному відділі охорони культурної спадщини. Перед реставрацією й під час робіт постійно радилися з фахівцями.

«Тобто, ми в жодному разі не робили якийсь ремонт на свій розсуд, – каже Микола Дорошенко. – Ми мали реальний технагляд з боку міської управи».

За словами Ростислава Кукурудза, роботи виконували нефахові реставратори, але вони добре вивчили теорію і практику цієї непростої справи і дуже гарно втілили проєкт у життя.

Читайте також: Олександр Сич – людина тижня за версією «Репортера»

Від ідеї до завершення робіт пройшло менше пів року. Минулої п’ятниці, 25 грудня, з фасаду нареш­ті зняли риштування. Тихо й без зайвого пафосу.

Франківський архітектор-реставратор Ігор Панчишин у соцмережі назвав це прекрасним прикладом, «адже зроблено делікатно, якісно і тихо».

«Можна ж, якщо бути не байдужим. Це чи не перший у Франківську приклад приватної реставрації – якісної і адекватної! – написав Панчишин. – Звісно, колись першим був Зарицький з будинком на Галицькій,10 і власне «Бастіоном», але там були інші завдання».

За словами Ростислава Кукурудза, реставрація фасаду – це лише перший етап. Ще мають бути ремонтні роботи всередині будинку, тобто відновлення автентичної ліпнини. Частину її, до речі, вже відновили – збирали по шматку.

Навесні планують завершити ще один елемент – аттик на самому вершечку. Крім того, мають почати реставрацію бічної стіни. Проєкт уже майже готовий.

Наразі для продовження реставрації Кукурудз шукає фінансової підтримки з боку міської влади. Попередні розмови вже були. Втім, за словами підприємця, якщо в міста забракне коштів, то шукатиме підтримки в донорських організацій.

Читайте також: Оксана Лісовська – людина тижня за версією «Репортера»

Зараз Ростислав Кукурудз думає над пристойною вивіскою для свого магазину. Запевняє, що тепер вона точно має бути делікатною та мінімалістичною, аби не псувати відновлений фасад.

Отже, маємо приклад. Чекаємо послідовників. Якби десь двічі на місяць «Репортер» мав шанс похвалити ініціаторів справжньої реставрації одної з пам’яток, то через 10 років до нас би їздили цьому вчитися.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.