Люди

“Радію, що бачу сонце”. Прикарпатські медики вилікували хворого із 70% ураження легень

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Два місяці тому розпочалося лікування прикарпатця Василя від коронавірусу. Сатурація у нього була 60, а легені уражені на 70%.

Тому чоловіка терміново госпіталізували у відділення анестезіології та реанімації в ОКЛ Івано-Франківської обласної ради, передає Репортер.

«Дуже страшно, коли з’являється відчуття задухи та не вистачає повітря, — говорить Василь. — Вижив я завдяки тому, що довірився лікарям і виконував усі їхні настанови. Це наша спільна перемога».

Етапи лікування пацієнта описує лікарка відділення імунології та пульмонології Маріанна Деркач: «Спершу була СРАР-терапія в реанімаційному відділенні. Далі зі сатурацією 95 перевели пацієнта на оксигенотерапію за допомогою лицевої маски, а відтак перейшли на носові канюлі».

Досвідчений “ковід”-пацієнт ділиться пережитим та застерігає від нехтування настановами лікарів.

«Бачу, що хлопці вже без скепсису лягають на живіт, хоча спершу сприймали ці поради з недовірою, — говорить Василь. — Що казати, я й сам не міг подумати, що доведеться лежати в лікарні на животі. Раніше таке могло бути хіба на морі з метою засмаги. Треба розуміти, що ця хвороба може забрати життя буквально за два-три дні. І найважче з того, що я тут бачив — це смерть…».

Василь каже, що за час перебування найдужче йому хотілося повернутися до дружини та дітей, а найважче було те, що день народження молодшого восьмирічного сина довелося зустрічати таки в лікарні. Все ж після тривалої боротьби мрія чоловіка повернутися до рідних здійснилася і сьогодні він продовжує лікування вдома на кисневому концентраторі.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні