Люди

Радійте частіше – вчені довели, що відчуття щастя покращує людині здоров’я

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вчені роками вважали, що щастя має безпосередній ефект на фізичне здоров’я. Об’ємний новий науковий огляд підсилює ці тези, як ніколи раніше, пише УП з посиланням на TIME.

Огляд, опублікований в Applied Psychology: Health and Well-Being, вивчає ефекти “суб’єктивного благополуччя”. Це міра того, як люди оцінюють власне життя у різних аспектах фізичного здоров’я.

Стаття охоплює понад 20 попередніх оглядів літератури і більш ніж 150 окремих досліджень.

Вони підтвердили, що щастя “майже без сумніву” може впливати на здоров’я, розповідає професор соціальної психології Едвер Діенер з Університету Юти.

Науковці також висунули чотири різні теорії, як це може відбуватись.

Наприклад, одна з теорій стверджує, що щасливі люди краще піклуються про себе і обирають здоровішу поведінку: фізичні вправи, добре харчування і міцний сон.

Є докази того, що щастя може позитивно впливати на серцево-судинну та імунну системи, гормони, пришвидшувати загоєння ран.

Щастя навіть пов’язане з довшими теломерами (захисними ковпачками на кінці ДНК), які з віком скорочуються. Хоча результати потребують додаткових досліджень, “висновки є перспективними, пропонуючи прямий зв’язок від психологічного добробуту до старіння та здоров’я на клітинному рівні”.

Багато робіт зазначають, що добре здоров’я може призводити до покращення емоційного стану, а не навпаки. Більшість досліджень оглядові, тому цілком можливо, що є й інші варіанти, які впливають на щастя та здоров’я. Але загалом є тверді докази того, що суб’єктивне благополуччя може впливати на здоров’я та довголіття.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.