Люди

Природоохоронці склали п’ять протоколів на збирачів ісландського моху у високогір’ї Карпат

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нещодавно, фахівці Бистрецького та Високогірного науково-дослідних природоохоронних відділень провели спільний День охорони природи. Під час нього склали п’ять протоколів на порушників та вилучили все браконьєрське приладдя.

Однією з основних проблем заповідних високогірних комплексів Карпатського національного природного парку в літній період є варварське знищення червонокнижних рослин, яке спричинюють любителі «тихого полювання» на лікарську сировину, йдеться на сторінці Карпатського національного природного парку.

Ісландський мох (цетра́рія ісла́ндська, ісла́ндський лиша́йник) – ця рослина є складовою частиною рідкісних угруповань, які включені до складу Зеленої книги. Враховуючи сьогоднішні виклики, у цього лишайника є ризик згодом потрапити і до Червоного списку.

І ця проблема не нова. Багато закидів тільки в бік працівників Карпатського НПП, не враховуючи того, що Чорногірський хребет є межею між Івано-Франківською та Закарпатською областями, тобто територіями Парку і Карпатського біосферного заповідника. Та саме зі сторони Закарпаття можна потрапити у високогір’я з допомогою транспортних засобів і саме через територію Рахівського держлісгоспу.

Беручи до уваги зауваження наших читачів ФБ сторінки, відвідувачів, інформуємо про те, що служба державної охорони Парку постійно проводить рейди, слідкуючи за дотриманням природоохоронного режиму, вживаючи різноманітні заходи впливу на порушників.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.