Люди

Прикарпатські онкологи провели унікальну операцію на обличчі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Нещодавно на базі відділення пухлин голови та шиї Прикарпатського онкоцентру працівники кафедри онкології провели реконструктивну операцію пацієнтові з онкозахворюванням.

Операція тривала майже п’ять годин і завершилась успішно, пише Репортер з посиланням на пресслужбу ІФНМУ.

Це була занедбана стадія раку кута рота, яка потребувала доволі складного оперативного втручання, – говорить онкохірург Іван Костишин. – Так, після підготовки ми взялися за багатоетапну реконструктивну операцію пластичного закриття операційного дефекту.

Асистент кафедри онкології Галина Гірна розповідає, що за минулий рік в Україні виявили 372 хворих на рак губи. Майже в половини прикарпатців, в яких діагностували цю недугу, рак виявили на пізній стадії. Одним з таких пацієнтів був 65-річний житель Франківщини.

Лікарі пояснюють, що у разі великого поширення пухлини хірургічне втручання має деякі ризики та може призвести до серйозних змін і дефектів обличчя. Тож такі операції не є частими для реконструктивної хірургії.

Враховуючи низьку чутливість пухлини до передопераційного курсу променевої терапії, хірургічне втручання провели на другому етапі. Щоби усунути доволі великий, майже 15 -ти сантиметровий дефект, лікарі одномоментно застосували пластику шкірно-фасціальним клаптем голови на судинній ніжці (поверхнева скронева артерія та вена).

Операція включала кілька етапів. Зокрема широке видалення пухлини, виділення поверхневої скроневої артерії та вени, формування шкірно-фасціального клаптя голови та проведення його через підшкірний тунель жувальної ділянки та відновлення комісури рота і губ.

Дефект шкіри голови ми відновили вільним клаптем шкіри живота. Приживлення відбулося первинним натягом і не мало ускладнень, – розповідає Іван Костишин. – Через два тижні після операції хірурги сформували оростому під місцевим знеболенням. Хворий виписаний додому.

Така реконструктивна операція дозволяє видалити пухлину, мінімізувати порушення мови, відновити попередній вигляд обличчя і самостійно харчуватися. За словами фахівців, надалі цю методику можна використовувати у воєнній щелепно-лицевій хірургії.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні