Люди

Прикарпатські енергетики відновлюють електропостачання на півдні України

Google+PinterestLinkedInTumblr
Близько тижня бригади «Прикарпаттяобленерго» працюють на півдні України, допомагаючи колегам з «Миколаївобленерго» та «Херсонобленерго» відновлювати зруйновані російськими обстрілами лінії електромереж.
Прикарпатські енергетики поміж перших вирушили на нещодавно звільнені від ворожих сил території. Попри погодні колапси й небезпечну близькість з окупантом, який періодично досягає енергетиків на місці проведення аварійно-відновлювальних робіт, є вже перші здобутки. Про це повідомляють в компанії, пише Репортер.

Персоналу коломийської дільниці служби ліній за 5 днів вдалося відновити 4.5 км високовольтної лінії електропередач 150 кВ, відповідників якої на Прикарпатті немає.

Це найбільш пошкоджена лінія та має величезне значення для енергопостачання Миколаївщини. 14 вставок, 10 шунтів, 50 бандажів, 2 демонтажі траси та 1 ремонт траверси – саме такий обсяг робіт вдалося виконати станом на сьогодні.
Працюють прикарпатські енергетики в парі з колегами з інших областей, які відгукнулися на заклик допомогти відновлювати ЛЕП на деокупованій території. Зокрема, вчора, щоб максимально швидко заживити побутових споживачів, на лінії 35 кВ працювало одразу сім бригад. Як результат, вже до завершення доби мешканці одного з населених пунктів отримали у свої домівки таке довгоочікуване світло.

На Херсонщині працює бригада Печеніжинської дільниці служби ліній.

За три дні вдалося відновити 2,5 км повітряної лінії електропередач 10 кВ, яка допоможе відновити енергопостачання одного з населених пунктів, до якого після деокупації вже почали повертатися місцеві жителі. Через щільні обстріли російськими військами, проводи ЛЕП посічені осколками, а ізолятори вщент розтрощені.
В умовах гострого дефіциту матеріалів в кожному прольоті на висоті 20-25 м енергетики монтують по 5-8 бандажів, що значно уповільнює роботу. Ускладнюють відновлювальні роботи і залишені ворогом міни, а енергетики змушені працювати виключно в межах створеного саперами «коридору».
Попереду енергетиків йдуть вибухотехніки, ретельно оглядаючи та за потреби знешкоджуючи снаряди, якими рясно усіяв нашу землю окупант. Чимало таких небезпечних знахідок щодня виявляють на території вздовж усієї повітряної лінії. Однак, відновлювальні роботи в екстремальних умовах, пов’язаних з постійною небезпекою для життя, продовжуються, адже до настання морозів херсонцям необхідно подати напругу.
Працюють енергетики практично без перепочинку, не знаючи вихідних та перерв на «несприятливі погодні умови». А тим часом через тривалі дощі під’їзні шляхи подекуди довелося організовувати насипом будівельного сміття. Інакше важка спецтехніка просто не може дістатися локації.
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.