Люди

Прикарпатець заплатив 84 тис грн аліментів, бо не пускали за кордон

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківській області стягнуто рекордну суму заборгованості за аліментами – мешканець Галицького району 13 березня погасив 82 тисячі гривень боргу.

Як повідомили в прес-службі Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, заборгованість за аліментами чоловік погасив після того, як його тимчасово позбавили права виїзду за межі України, права на керування транспортними засобами, права користуватися зброєю.

Читайте також: Аліментників щемлять законом. На Франківщині близько півтисячі боржників покарають санкціями

Нагадаємо, з 6 лютого цього року в дію вступив закон, за яким злісних неплатників аліментів можуть тимчасово позбавити виїзду за кордон, обмежити у праві користування автотранспортом, носіння зброї, а також можуть примусити до суспільних робіт.

Нині на виконанні перебуває понад 9000 тисяч виконавчих проваджень – людей, які мають платити аліменти. З них 827 мають заборгованість понад три місяці. Такі автоматично потрап­ляють у загальний відкритий реєстр неплатників аліментів.

Тих, у кого заборгованість понад шість місяців, і можна застосовувати нові санкції – 496. Найбільше таких проваджень у Франківську, Калуші, Коломиї. Загалом, на Прикарпатті статистика ще досить позитивна, порівнюючи з іншими областями.

На 94 горе-татусів складені 94 протоколи на відпрацювання суспільних робіт. З них 34 вже направили до суду. Боржники мають відпрацювати від 120 до 240 годин.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні