Люди Фото

Прикарпатці поїхали на Балкани за досвідом життя після війни (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» бере участь у навчальній поїздці на Західні Балкани. Активісти вивчають практику примирення у країнах, у яких не так давно були війни.

Поки відвідали Сараєво (Боснія і Герцеговина) та Белград (Сербія). Днями будуть у Скоп’є (Македонія).

«Основною метою цього візиту є переймання досвіду документування наслідків війни, методів збереження пам’яті про трагедію і способів примирення, – пояснює очільниця ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» Євгенія Бардяк. – Отримані знання будемо впроваджувати в Україні, зокрема на Прикарпатті».

Українська група побувала в Центрі досліджень і документування, де познайомилася з його директором – експертом з питань документування воєнних злочинів на території колишньої Югославії Мірсадом Токачем. Він поділився баченням внутрішніх процесів, що відбувалися у повоєнній Боснії та Герцеговині.

Також активістам продемонстрували роботу бази даних Центру, яка є відкритою та досі оновлюється. Наразі вона містить інформацію про 300 тисяч військових та цивільних жертв війни у Боснії і Герцеговині в 1992-1995 роках, з яких близько 100 тисяч – загиблі. 

У Сараєво українці побували в інтерактивній художній галереї, приуроченій геноциду в боснійському містечку Сребрениця в липні 1995 року, коли боснійські серби протягом декількох днів убили майже дев’ять тисяч боснійців.

«Звісно, якщо точиться війна в країні, важко говорити про примирення, – каже Євгенія Бардяк. – Наразі більш актуально не допускати радикалізації суспільства, аби в майбутньому, коли території Донбасу буде звільнено, легше вибудовувати це примирення».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.