Люди Світ

Приблизно 25 % мешканців підтримують ідею поставити у Франківську Хрест тверезості — опитування

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Про майбутній Хрест тверезості, що мають встановити у Франківську, нині не жартував, напевно, лише лінивий. Але те, що спершу здавалося лише невдалим жартом від міського голови Руслана Марцінківа, набуло цілком реальних рис.

До теми: У сатиричній програмі висміяли франківський «хрест тверезості» (ВІДЕО)

Так, 1 лютого на засідання містобудівної ради, поважні архітектори вирішували питання, де той хрест поставити. Розглянули п’ять потенційних місць: Військових ветеранів, Низова, Грюнвальдська, Василіянок і у сквері біля залізничного вокзалу. Попередньо рекомендували привокзальний сквер.

У соцмережах далі сміються, громадські активісти, журналісти, політики дивуються «мерському креативу», але виглядає, що хрест таки буде. І тут виникає питання — а що з цього приводу думають пересічні іванофранківці, наприклад, перехожі біля того ж вокзалу?

«Репортер» пішов на вулиці. Опитали близько 50 людей, прізвищ тут, на жаль, не буде (бо люди чомусь бояться), а от думок не бракує. Читайте найцікавіші:

Петро, менеджер: «Я вважаю, не треба ніякого хреста, не смішіть. Чув щось таке по новинах, але сумніваюсь, що це допоможе побороти алкоголізм».

Ольга, касир у банку: «Хрест тверезості? Не думаю, що він допоможе побороти алкоголізм. Ставити, звісно, якщо влада вже так хоче. Мені, наприклад, все одно. На алкоголізм це не вплине. Людина, яка вже п’є, на хрести уваги не звертає».

Іван, таксист: «А чого ви дивуєтесь? Звичайно, треба. Хрест поможе менше пити».

Станіслав, майстер з ремонту компютерів: «Це ніяк не допоможе, лише прославить наше місто на цілу Україну. З нас будуть сміятися. І пиякам від того жодної шкоди, користі чи допомоги. Краще нехай облаштують сквери, відремонтують дороги, наведуть у місті нормальний порядок».

Оксана, вчителька: «Як на мене, щоб поменшало людей у нетверезому стані за кермом чи просто на вулиці, потрібно прийняти жорсткіші заходи. Наприклад, підняти штрафи чи забирати права у водіїв, а перехожих забирати до відділку поліції. Ставити хрести чи пам’ятники і думати, що проблема сама вирішиться — безглуздо. Ну, це суто моя думка».

Степан, студент: «Вважаю, ця ідея спрацює тільки для тих, в кого є досить сильна віра, яка здатна дійсно змінити  їхню свідомість. Але для більшості воно не спрацює».

Микола, будівельник: «Та нехай уже ставлять! Гірше точно не буде, а чи буде краще, то вже побачимо».

Олена, військовослужбовець: «Мені здається, що ставити його в сквері біля вокзалу не має потреби. Якщо ставити цей хрест, то так, аби водії та пішоходи бачили, може, хоч пару людей задумаються та не сядуть за кермо п’яними. Можна десь на кільці ставити, прямо біля вокзалу чи на Чорновола. Ну або тоді взагалі не треба».

У відсотках з нашого невеличкого опитування (яке жодним чином не претендує на науковість) ситуація виглядає наступним чином:

59 % — проти встановлення хреста тверезості.

25% — підтримують, надіються, що від того буде користь.

16% — байдуже.

Соломія Луцька, Юлія Назаренко

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.