Люди

Президент присвоїв звання Героя України сотенному УПА Мирославу Симчичу з Коломийщини

Google+PinterestLinkedInTumblr

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом присвоїв звання Героя України з врученням ордена “Золота Зірка” Мирославу Симчичу.

За героїзм, виявлений у боротьбі за незалежність України, визначні особисті заслуги у становленні Української державності, багаторічну плідну громадську діяльність постановляю присвоїти звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” Симчичу Мирославу Васильовичу – українському військовому та громадському діячеві, сотенному Української повстанської армії, політв’язню радянських концтаборів, – йдеться в Указі.

Мирослав Симчич народився у селі Вижний Березів на Коломийського повіту (зараз Косівський район). 5 січня він святкуватиме 100 років, єдиний із повстанців, кому ще за життя встановлено пам’ятник. Мирослава Симчич на 32 роки був ув’язнений радянським режимом. Кавалер орденів “Свободи” та “За заслуги”, почесний громадянин Коломиї та Львова.

Ще 1941 року вступив до юнацької мережі ОУН, згодом очолював Березівську сотню УПА, взяв участь у великій кількості боїв, серед яких найвідомішою стало Космацька битва, здійснив чимало рейдів територією України.

Читайте також: Під опікою «крилатої душі». На Коломийщині мати загиблого пілота запускає оздоровчий центр для військових (ФОТО)

Засуджений 1949 року радянським Івано-Франківським Військовим трибуналом за участь в УПА на 25 років позбавлення волі. Дивом вижив у жахливих умовах етапів і концтаборів. Звільнений 1985 року. Всього відбув в ув’язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні.

Зараз Мирослав Симчич на пенсії, мешкає у Коломиї. Життєвий шлях Мирослава Симчича ліг в основу книги Михайла Андрусяка “Брати грому”.

У 2008 році в Коломиї йому було встановлено прижиттєвий пам’ятник.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.