Люди

Президент присвоїв звання «Герой України» Віталію Дереху та братам Бутусіним

Google+PinterestLinkedInTumblr

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» захисникам з Прикарпаття.

Посмертно були відзначені солдати Роман і Леонід Бутусіни та молодший сержант Віталій Дерех.

Відповідні укази Зеленський підписав 8 липня.

Військові були відзначені за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.

Нагадаємо, Роман і Леонід Бутусіни загинули на війні з російськими окупантами на початку березня 2022 року на Чернігівщині.

Родина Бутусіних переїхала з Владивостока на Західну Україну через політичні репресії. Роман і Леонід підписали контракт із ЗСУ у 2020 році. Бійці воювали в зоні ООС, а також обороняли Україну разом із батьком, добровольцем ДУК «Правий сектор» Олегом Бутусіним від початку повномасштабного вторгнення російських військових.

Воїни спочивають на калуському цвинтарі на Алеї почесних поховань в Івано-Франківській області.

34-річний Віталій Дерех загину 28 травня 2022 року у бою з російськими окупантами під Попасною, що на Донеччині.

Віталій – пластун, журналіст, колишній працівник Івано-Франківської муніципальної варти.

Віталій Дерех

16-літнім юнаком Віталій Дерех брав участь у Помаранчевій революції, славному марші сумських студентів на Київ (тоді їх побили та заарештували – зауважує Юрій Юзич).

Під час Революції Гідності – знову серед перших. 20 лютого 2014 року витягував поранених на Інститутській, повзаючи з медичними ношами по-пластунськи у першій лінії.

Навесні 2014 року Віталій Дерех одним із перших вступив добровольцем в «Айдар». Був командиром першого відділення першої роти цього легендарного батальйону. Здобув звання молодшого сержанта. Був відзначений державним орденом «За мужність», Пластовим Бронзовим хрестом за геройський чин (врятування життя).

У 2016-2018 роках працював у «Муніципальній варті» Івано-Франківська.

У лютому 2022 року Віталій Дерех знову на передовій. Брав участь у боях за Київ, вступив до Першої окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна. Керував розрахунком протитанкових засобів.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.