Люди Світ

Президент Польщі вручив прикарпатцю медаль “Virtus et Fraternitas”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
82-річний прикарпатець Петро Грудзевич отримав медаль “Virtus et Fraternitas” від президента Польщі Анджея Дуди. Нагородження відбулося 2 червня у президентському палаці у Варшаві (Польща).

Повідомив родич Петра Грудзевича — Олег Саноцький, пише Суспільне Карпати. Анджея Дуди

“Петро Грудзевич зараз повертається із церемонії нагородження в Україну, — каже Олег Саноцький. — Церемонія вручення мала відбутися ще рік тому, але через пандемію перенесли”.

Петро Грудзевич отримав медаль за те, що у 1986 році відмовився знищити хрести польських солдатів на кладовищі. Мова йшла про загиблих у польсько-радянській війні 1920 року. За це йому загрожувало покарання. Чоловік проживає у селі Дитятин Більшівцівської ТГ.

Під час вручення президент Польщі Анджей Дуда сказав, що це зворушливий момент для нього і це спосіб подякувати усім, хто продемонстрував честь і братерство у найважчі часи/

“Коли жителі частини Європи зіткнулися із двома страшними тоталітаризмами: німецьким нацистським і радянським сталінським, а також ворожими для людства ідеологіями, були такі, котрі попри усі страхи, а часом попри раціональність, яка підказувала сховатися і не робити жодних рухів, змогли простягти руку іншій людині”, — сказав Анджей Дуда.

Медаль “Virtus et Fraternitas” (з латинської “Доброчесність і братерство”) вручають за допомагу громадянам Польщі — жертв тоталітарних злочинів у 1917-1990 років або шанування їхньої пам’яті.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.