Люди

Польща змінює правила працевлаштування іноземців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Декларацію про намір працевлаштувати іноземця замінять платними дозволами на сезонні роботи.

З січня наступного року в Польщі вступають в силу нові правила працевлаштування іноземців. Про це повідомила Мажанна Скочок, директорка повітового управління праці в місті Груєць (Мазовецьке воєводство), пише Zaxid.net.

За її словами, декларацію про намір працевлаштувати іноземця, яка видається роботодавцю безкоштовно, буде замінено платними дозволами на сезонні роботи, зокрема, рільництво, садівництво, туристичну та гастрономічної галузі. «Ці дозволи на сезонну роботу будуть двох видів: два етапи надання дозволів будуть стосуватися іноземців, які перебувають за межами Польщі, а один етап – іноземців, які вже перебувають у Польщі та мають дозвіл на легальне перебування на іншій підставі, ніж сезонні роботи», – сказала вона.

У разі іноземців, які перебувають за межами Польщі, роботодавець буде складати заяву про надання дозволу на сезонні роботи. На підставі цього документу іноземець зможе відкрити візу в Польщу. Іноземці, що мають біометричні паспорти, зможуть в’їхати з таким дозволом до Польщі без віз. Роботодавець зобов’язаний зареєструвати іноземного працівника в управлінні праці.

Нагадаємо, прикордонники Польщі викрили цього тижня польсько-українську групу, яка фіктивно працевлаштовувала іноземців. Послугами зловмисників користувалися в основному громадяни України, Білорусі, Росії та Узбекистану.

До слова, українці стали лідерами за кількістю отриманих дозволів на проживання в країнах ЄС у 2016 році. Такі дані Євростату за 2016 рік. Минулого року українці отримали 588 927 дозволів. На другому місці громадяни Сирії – 348 тисяч і на третьому США – 250 тисяч.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.