Люди

Неплатників аліментів примусово залучать до громадських робіт – заступник міністра у Франківську

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п’ятницю, 16 лютого, в Івано-Франківську з робочим візитом побував заступник міністра юстиції України з питань євроінтеграції Сергій Петухов. Він розповів громадськості про проблему несплати аліментів та шляхи її вирішення, пише “Репортер”.

До теми Допомога на дітей 2018: види і розмір виплат (ІНФОГРАФІКА)

«Міністерство юстиції посилило відповідальність за несплату аліментів, – говорить Петухов. – Це велика соціальна проблема. Незважаючи на рішення суду, батьки знаходили шляхи ухилятись від сплати. Наприклад, шляхом переписування майна та інше. Людина, яка не виконує свої обов’язки перед дитиною, не має права користуватись матеріальними благами, тому порушників обмежать у виїзді за кордон, користуванні транспортними засобами. Також залучать до громадських робіт, а виручені гроші підуть на сплату аліментів».

До теми Батьки, які не платять аліменти, відтепер не зможуть виїхати за кордон та керувати авто

За словами в.о. начальника головного територіального управління юстиції в Івано-Франківську Андрія Гайди, створена гаряча лінія для надання допомоги, ведення обліку людей, які не сплачують аліменти. Також проводяться зустрічі з органами місцевого самоврядування.

Про те, як вона домоглася отримати заборговані аліменти, розповіла мешканка Прикарпаття Мар’яна Мачошак. За її словами, завдяки працівникам Тисменицького відділу юстиції, вдалося заарештувати автомобіль колишнього чоловіка і таким чином змусити його виплатити борг.

«У Городенківській службі працівник займався моєю справою близько трьох років, за цей час стягнули 15 тисяч боргу, – розповідає Оксана Сеньковська.

За минулий рік майже 18 тисяч прикарпатців звернулись до регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

«16-18% склали питання соціального захисту населення, – каже директор регіонального центру Михайло Євчук. – 62% заявників – це малозабезпечені категорії населення. Також звертаються особи, які зазнали насильства за ознакою статі».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.