Люди

Пісяючі хлопчики

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Звичка водіїв справляти нужду на колесо своєї машини (автобуса) — стара. У дорозі далеко не завжди є можливість сходити в нормальний туалет. Правда, коли той туалет розташований від водія на відстані двох кроків, а в ньому — вода, рідке мило, туалетний папір, то здоровим глуздом пояснити такий вчинок неможливо.

 

Лише протягом 15 хвилин на АС-3 (біля «Сільпо») два водії, вийшовши зі своїх автобусів, на них же й «відлили». А за день? Чоловіки намагалися робити це швидко, озиралися по боках, тулилися до транспорту. Невже соромилися?

Керівник КП «Спецкомбінат» Роман Микула, під чиїми вікнами все це регулярно й відбувається, бореться з «пісяючими хлопчиками» (а саме так він їх називає) вже півроку. Результату — нуль. Каже, ходять і соромлять водіїв усім колективом. Не допомагає. Більше того, реакція на зауваження буває неадекватною.

«От наш завгосп виходить і каже: «Чоловіче, що ти робиш? Дивися, люди з поминок йдуть!», а той у відповідь посилає його відкритим текстом, — розповідає Микула. — Наші шофери вже відмовляються з ними розмовляти — їх уже так перематюкали, що не хочуть зв’язуватися. А що ми можемо зробити? Хіба битися з ними будемо…».

Водіїв ще можна було б зрозуміти, якби не було туалету. Однак, 16 січня у приміщенні «Спецкомбінату» для пасажирів АС-3 відкрили платний туалет. Він працює з 8 до 20 години. Вхід — 1 грн., всередині чисто.

Як каже технічний працівник цих туалетів пані Рима, усіх «постійних клієнтів» вона знає в обличчя. Водії з районних напрямків ходять до неї регулярно. А «гадять» шофери з міського транспорту. Є, правда, порядні і серед них.

«З міських водіїв до мене ходить троє, вони працюють на маршруті «86», «54» і «13», а решта випорожнюються під деревом, — говорить пані Рима. — Міські шофери мені сказали, що 1 грн. — це дуже дорого. Мовляв, готові платити 50 коп. Для мене це дуже дивно, бо я коли їду на автобусі, то не говорю їм, що 2 грн. — це дорого, а плачу. До речі, в мене ще й квитанції є, а в автобусі жодних квитків за проїзд не дають».

Жінка каже, що водії настільки нахабні, що справляють нужду прямо у неї під туалетом, навіть на килимок. А їй доводиться все це за ними прибирати, бо дбає про інших відвідувачів. Зараз в одному з кутів поруч із туалетом навіть поставили огорожу…

«Поруч із нами є ще туалет у «Сільпо», там теж вхід — 1 грн., — продовжує пані Рима. — У мене тут чисто, я за кожним клієнтом прибираю: спершу розчином, а потім — освіжувачем повітря. От не розумію, як можна так гадити? Там зараз такий сморід стоїть, що дихати неможливо, а що буде влітку?».

Жінка каже, що навіть пробувала брехати водіям — залякувала, що їх штрафуватимуть, по 200 грн. Погрожувала, що в них заберуть ліцензію. Даремно — нічого не бояться.

Недавно до «проблемних» водіїв пішла ціла делегація з міськ­виконкому: керівник муніципальної інспекції з благоустрою Степан Кукула, начальник відділу транспорту і зв’язку Юрій Маджуга та директор КП «Спецкомбінат» Роман Микула. Результат — той самий.

«З ними важко боротися, бо у правилах благоустрою такого пункту немає, — говорить Кукула. — Адже людина зі здоровим глуздом такого не вигадає. Якби я застосував якесь покарання до водія, то він міг би потім ще й подати на мене позов до суду. Правда, я можу скласти протокол на начальника відділу транспорту. Хай би додаток якийсь до договору власникам машин дали абощо…».

За словами Юрія Маджуги, вони також говорили і з водіями, і з перевізниками. Але Маджуга, як і Кукула, посилається на те, що в договорах нема відповідного пункту. Тому погрожувати нема чим. «Якщо у нас такі люди, що не можуть заплатити 1 грн., то треба міняти щось у голові, — каже він. — Усе залежить від людей. Я вважаю, що тут має працювати міліція».

Такий вчинок є дрібним хуліганством, говорить начальник відділу зв’язків із громадськістю обласного УМВС Василь Гультайчук. У минулому році за цією статтею складено 19847 протоколів. Правда, окремої статистики саме щодо «справляння природних потреб у громадському місці» міліція не веде.

«Як правило, такі протоколи складають дільничні інспектори, — каже Гультайчук, — а виявляють їх працівники патрульної служби, які доставляють таких осіб у відділення. До речі, для цього ще треба двох свідків. За такі дії накладається штраф — від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів, тобто від 51 до 119 грн.».

Гультайчук пообіцяв, що міліція зверне увагу патрулів на це місце. Припускає: якщо вони складуть кілька протоколів, то для інших це стане уроком.

Хтозна, можливо це й допоможе. Правда, припустімо, що якби за таке порушення зняли з рейсу хоч одного перевізника чи бодай водія, то решта точно б напружилася та знайшла 1 грн. на туалет. Але для цього ще потрібно зауважити проблему «пісяючих хлопчиків» у додатках до угод.

Детальніший фоторепортаж дивіться в матеріалі «Водії дзюрять на міські автобуси (ФОТО)».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.