70 бойових вильотів, 2 знищених калібри та ворожі засоби ППО. 26-річний пілот літака-винищувача Повітряних сил ЗСУ Дмитро Шкаревський одужує після важкого поранення, яке він отримав під час бойового вильоту, йдеться у сюжеті Канал 402, пише Репортер.
Про професію льотчика мріяв ще у підлітковому віці, тоді ж вступив до Харківського університету Повітряних Сил. Чоловік каже, емоції під час першого польоту були неймовірними, але тоді навіть і не думав, що доведеться воювати.
Перший бойовий виліт Дмитра стався ще у 2020 році. Завдання – розвідка засобів ППО вздовж лінії розмежування. А от повномасштабне вторгнення застало чоловіка вдома, на другий день відпустки.
Вранці 24 лютого пілот одразу ж зібрався і поїхав на аеродром. Вдома на нього залишилася чекати Ліля, тоді вона ще не була офіційною дружиною, Дмитро зробив пропозицію після першої ж ротації. Каже – зрозумів, що потрібно діяти.
Читайте також: Херсон до і після. Журналістка Валентина Федорчук – про вісім місяців окупації та героїв міста
А 10 лютого 2023 року не забуде ніколи, каже Дмитро. В ту ніч росія завдала масованого удару по Україні, летіли ракети та «шахеди». Шкаревський піднявся у повітря аби ліквідувати ворожі об’єкти, проте його літак підбили.
Керування в літака вже майже не було, навколо все горіло і я зрозумів що назад я вже ніяк не повернуся, прийняв рішення на катапультування, – розказує Дмитро Шкаревський, старший льотчик 114-тої бригади тактичної авіації. – Парашут розкрився, я бачив як падає мій літак, який горить. Чітко бачив, що він впав у ліс. Подивився під себе зрозумів, що спускаюся на русло річки на лід.
Лід витримав, але м’яким приземлення не було. Коли він упав, відчув сильний біль у спині, було важко рухатися. Та боєць вибрався з парашутної системи і надіслав командиру свою геолокацію. Дмитра прийняли місцеві жителі, вони викликали «швидку». Вже в лікарні з’ясувалося, що у нього перелом хребця в поперековому відділі та численні уламкові поранення. Дружині боєць відправив лише одне повідомлення, аби та не хвилювалася.
Бійцеві поставили титановий каркас у спині, завдяки якому вже за місяць він став на ноги. Тепер жартома називає себе термінатором. Попереду на Дмитра чекає курс реабілітації та медична комісія, яка вирішить чи зможе пілот продовжити польоти. Саме за останнє він найбільше хвилюється, адже прагне якомога скоріше повернутися в небо.
Comments are closed.