У Франківську презентували ідею перетворити підвал Ратуші на музей.
“Ми зібрали сьогодні експертів, щоб обговорити, як підвал Ратуші може привабити людей і туристів, – цими словами розпочав прес-конференцію міський голова Руслан Марцінків. – Ми не хочемо це затягувати – треба зробити це якнайшвидше, але залучити архітекторів, краєзнавців. Підготовчі роботи, вже провели – розчистили підвал. Далі – гідроізоляція”.
Керівник проекту – Володимир Качмар, він є головним архітектором проекту “Діпромісто”.
“Почнемо з першого поверху. Буде кардинальна зміна тераси, – говорить Качмар. – Вхід залишиться новітнім, яким є. Під шклом відкриємо старі прорізи. Будемо досліджувати, чи можна звести нові колони в підвалі, тоді зможемо вирішити, як він виглядатиме”.
За словами Качмаря, що більше грошей виділять з міського бюджету, тим швидше пройде реставрація. Він припускає, що знадобиться шість місяців. Заступник міського голови Олексій Кайда додає, що оновлення ратуші умовно розбите на два етапи -дослідження ратуші та наповнення музею, і залежить воно не лише від грошей, а й від результатів дослідження.
“Крім цегляних стін є й залізобетонні – вони витримають все, – каже Качмар. – Згідно з новим законом, відповідальність лягає на керівника проекту”.
А ось начальник відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак каже:
“Синтетичними сумішами заліпили фасад, вбили цементом, ніхто не продумав ні вентиляцію, ні водовідведення. Стіни вологі на 80%. Але ці всі питання вирішаться під час археологічних досліджень”.
“Коли ми розбирали з підвалу сміття, то побачили загрозливу тріщину і, щоб уникнути аварійної ситуації, поставили металеву раму. Тоді не було як займатися дослідженнями, тепер вже зможемо все дослідити”, – додає археолог Василь Романець.
На початкові роботи з бюджету виділять 2 млн грн. За словами Марцінківа для оновлення Ратуші створять робочу групу за участі всіх зацікавлених фахівців.
Comments are closed.