Війна Люди Політика Світ Соціум

Під час наступного обміну Кремль може звільнити франківця Миколу Шиптура

Google+PinterestLinkedInTumblr
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко анонсував на найближчий час новий масштабний обмін ув’язенними та утримуваними особами між Україною та Росією.

У списку «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» наразі 93 прізвища, серед них є іванофранківець Микола Шиптур  пише Курс.

До подій Майдану 41-річний Микола Шиптур жив у Івано-Франківську, але з розвитком протестів у Києві приїхав туди, брав участь у демонстраціях, охороняв КМДА. У березні 2014-го він разом із трьома іншими євромайданівцями їде до Криму на підтримку мирних проукраїнських акцій до 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка.

За версією слідства, 26 лютого 2014 року Шиптур знайшов на майдані Незалежності в Києві пістолет марки «Макарова» (його було вилучено) і залишив його у себе. А потім з цією знахідкою вирушив на півострів ‒ перешкоджати «волевиявленню» кримчан на «референдумі», і стріляв із неї по представникам «самооборони» (останнє затриманий заперечував).

У травні 2015 року підконтрольний Кремлю суд у Севастополі засудив його до 10 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Після апеляції термін ув’язнення зменшили до 9 років.

МЗС України включив Миколу Шиптура в список українських громадян, яких російська влада незаконно утримує в Криму. Його ім’я також значиться в зверненні Верховної Ради України до парламентів іноземних держав із вимогою засудити репресії Росії щодо українських політичних в’язнів.

Нагадаємо, 7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами – «35 на 35». Додому повернулися  24 моряки, захоплені у листопаді 2018 року поблизу Керчі, та 11 політв’язнів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.