Люди

Перші 25 полонених українців вже звільнено – скоро будуть вдома (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У неділю, 29 грудня, на Донеччині на КПВВ «Майорське» розпочався обмін полоненими між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР».

За попередніми даними, в межах обміну звільнять 80 українців, повідомила омбудсменка Людмила Денісова. Однак кількість може змінитися. До місця взаємного звільнення з окупованих територій вже прибули 3 автобуси з українцями. Після того, як полонені переодягнуться, почнеться процес верифікації, повідомляє Громадське.

Нагадаємо, напередодні Київський апеляційний суд відпустив з-під варти ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані – вони також є у списках на обмін утримуваними між українською стороною і самопроголошеними «Л/ДНР»,

“Перші 25 звільнених українців скоро будуть вдома”, – повідомили на сторінці Офіс Президента України.
Як пише ТСНповний список має такий вигляд:Едуард Алоян – займався пасажирськими перевезеннями через лінію розмежування. Бойовики затримали його, звинуватили у співпраці з СБУ та засудили улітку 2019 року до 12 років ув’язнення.
Вікторія Вороніна – інформації про неї небагато. Відомо, що її також засудили до 12 років ув’язнення за начебто співпрацю з СБУ.
Тетяна Горбуліч – її затримали на початку 2018 року. Бойовики назвали її агентом СБУ на позивний “Таміла”.
Володимир Данильченко – увійшов до цілої групи так званих “українських диверсантів”. Їх звинувачували в організації терактів на окупованій Луганщині, а також вбивстві “начальника управління Народної міліції “ЛНР” Олега Анащенка. Уся група отримала від 11 до 20 років ув’язнення.
Олександр Данильченко – увійшов до цілої групи так званих “українських диверсантів”. Їх звинувачували в організації терактів на окупованій Луганщині, а також вбивстві “начальника управління Народної міліції “ЛНР” Олега Анащенка. Уся група отримала від 11 до 20 років ув’язнення.
Юрій Євтушок – український військовий, який потрапив у полон наприкінці травня 2018 року за незрозумілих обставин разом із напарником Яковом Веремейчиком. Вони вдвох стали героями російської пропаганди, їх водили окупованим Луганськом та показували “квітуче” життя у молодій “республіці”, а самі військові розповідали на спеціальній пресконференції, що на окупованому Донбасі немає російських військових і закликали бійців ЗСУ “скласти зброю”. Веремейчика бойовики віддали куму Путіна Віктора Медведчука влітку цього року.
Іван Дєєв – розвідник 8-го полку спецпризначення, сержант. У полон так званої “ЛНР” потрапив в лютому 2017 року.
Валентина Єременко – інформації немає.
Сергій Іванчук – майор ЗСУ, також розвідник 8-го полку спецпризначення. У полон так званої “ЛНР” потрапив в лютому 2017 року разом із Дєєвим.
Роман Коркішко – займався пасажирськими перевезеннями через лінію розмежування. Бойовики затримали його, звинуватили у співпраці з СБУ та засудили улітку 2019 року до 12 років ув’язнення.
Іван Катишев – увійшов до цілої групи так званих “українських диверсантів”. Їх звинувачували в організації терактів на окупованій Луганщині, а також вбивстві “начальника управління Народної міліції “ЛНР” Олега Анащенка. Уся група отримала від 11 до 20 років ув’язнення.
Анастасія Мухіна – 70-річна жителька окупованого Луганська. Її затримали у лютому 2018 року, коли вона наклеїла на сусідньому будинку листівку “Донбас, вставай! Росія тебе зрадила! Обирайте майбутнє, обирайте Україну!”.
Денис Олійник – займався пасажирськими перевезеннями через лінію розмежування. Бойовики затримали його, звинуватили у співпраці з СБУ та засудили улітку 2019 року до 12 років ув’язнення.
Олександр Пауков – інформації немає.
Денис Сігацький – інформації немає.
Валерій Семенов – житель окупованого Слов’яносербського району. Був затриманий бойовиками, звинувачений у “шпигунстві” на користь України та засуджений весною 2019 року до 13 років ув’язнення.
Анатолій Семеренко – був затриманий у серпні 2016 року. Семеренко на початку війни проходив “службу” у бойовиків. За їхніми даними, через деякий час він її закінчив, виїхав на підконтрольну Україні територію, де був завербований, і вирішив знову піти в “Народну міліцію “ЛНР”, аби передавати дані СБУ.
Олена Сорокіна – жителька окупованого Первомайська. Була власницею місцевого зоомагазину та не приховувала своєї проукраїнської позиції. Зникла восени 2018 року. У чому саме її звинувачували бойовики – невідомо.
Валерій Тарасюк – житель окупованого Антрациту. Його звинуватили у шпигунстві та засудили взимку 2019 року до 13 років позбавлення волі. Він також займався пасажирськими перевезеннями через лінію розмежування.
Роман Фурсов – військовослужбовець 58-мої бригади, у полон потрапив у листопаді 2017 року. Одразу бойовики виклали відео, як вони знайшли пораненого Романа в холодному засніженому окопі. Історія ця не дуже приємна для військових, адже Роман був у групі бійців, які самі, без командування, спланували операцію, але вона провалилася. Це було на Луганщині, поблизу Жолобка.
Андрій Яровий – консультант ініціативи щодо захисту прав ВІЛ-інфікованих. Його затримали в серпні 2018 року під час заїзду на окуповані території за провезення препарату для особистого споживання.
Іванов – інформації немає.
Юрій Кучин – інформації немає.
Завадський – інформації немає.
Ульянов – інформації немає.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.