Люди

Організатори «Євробачення» зробили для Kalush Orchestra новий кришталевий кубок переможця (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Гурт Kalush Orchestra, який став переможцем конкурсу «Євробачення-2022», отримав новий кубок конкурсу. Учасник гурту КилимМен вже готується вирушити з ним містами України, аби кожен зміг сфотографуватися з переможним трофеєм.

До переліку міст, куди вже зараз планує вирушити учасник Kalush Orchestra – Львів, Івано-Франківськ, Київ, Калуш, Чернівці та Вінниця, пише Репортер.

До слова, 29 травня гурт разом із «Фондом Сергія Притули» продав свою нагороду на благодійному аукціоні. Мікрофон придбали за 900 тисяч доларів. Новим власником кубка пісенного конкурсу стала криптоспільнота WhiteBIT. Отримані гроші пішли на комплекс безпілотників PD–2 для ЗСУ.

Читайте також: Музика з окопу. Як «Лемко» з Франківська підтримує бойовий дух на передовій

Організатори конкурсу, коли дізналися про добрий намір музикантів, вирішили виготовити копію трофея та надіслати його гурту. Що стало прецедентом в історії конкурсу.

Працював над створенням копії К’єлл Енгман, один із провідних шведських художників зі скла у 20-му та 21-му століттях. Саме він щороку виготовляє кубки для пісенного конкурсу «Євробачення».

Після перемоги на «Євробаченні-2022» нам хотілося, щоб приз конкурсу також відіграв свою значущу роль для пришвидшення перемоги України у війні. Саме тому, командою Kalush Orchestra було прийнято рішення виставити кришталевий мікрофон на аукціон. Те, що організатори конкурсу спеціально виготовлять для нас копію – стало приємним сюрпризом. Що ж, подумаємо тепер над тим, яку користь новий кубок зможе принести нашій країні, але спершу, хочемо, щоб кожен українець міг сфотографуватися з цим трофеєм. Адже перемога цьогорічна на Євробаченні – це не тільки перемога нашого гурту, а й усієї України, – говорить Олег Псюк, лідер Kalush Orchestra.

Нагадаємо, 25 липня стало остаточно відомо, що Євробачення-2023 пройде у Великій Британії від імені України — таке рішення ухвалили Європейська мовна спілка, Суспільне та BBC. Україна, як країна-переможець Євробачення-2022, автоматично потрапить до фіналу конкурсу. Європейська мовна спілка (EBU) та BBC підтвердили, що пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться у Великій Британії від імені цьогорічного мовника-переможця — української телерадіокомпанії Суспільне Мовлення.

Це рішення прокоментували і переможці Євробачення 2022 Kalush Orchestra. Лідер гурту Олег Псюк у коментарі зазначив, що комангда Kalush Orchestra має надію, що Євробачення-2023 матиме український колорит і прославлятиме нашу прекрасну, унікальну культуру. У свою чергу сам гурт обіцяє «зробити все можливе, щоб Євробачення-2024 пройшло вже у мирній Україні».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.