Люди Статті

«Нуль­Один» шукає авторів. Як франківські айтішники розвивають неформальну освіту (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Освітню платформу «Нуль­Один» створили троє франківських айтішників – Андрій Черніков, Володимир Радевич і Влад Єгоров. З самого початку проєкт був орієнтований на школярів, які б за допомогою платформи здобували необхідні в сучасному світі компетенції.

Втім, нині на «НульОдин» можна знайти різні курси, на різні теми, для різних вікових категорій, пише Репортер.

«Наша ціль – розвивати нові компетенції, – розповідає Володимир Радевич. – До прикладу, я хочу приготувати смачний сніданок. Заходжу на YouTube, дивлюся, як це робить хтось інший і пов­торюю. Так само й тут. Кожен курс – це покрокова історія, яку можна для себе зафіксувати».

Перший курс з’явився на платформі рік тому. Він був авторський, з української мови, від Аліни Мірошниченко, створений за грантові кошти платформи «Тепле місто».

«Це був супер-короткий курс на сім уроків, – говорить Радевич. – Але за допомогою цього курсу ми показали весь процес нашої роботи: зйомки, формування контенту, розміщення, реклама».

Читайте також: Максим Карпаш: Освіта міняє лице

Сьогодні на платформі можна знайти як безкоштовні, так і платні курси. Наприклад, є безкоштовний – з першої медичної допомоги від Мальтійської служби, де кожен ролик – покрокова інструкція дій при різних невідкладних станах.

«Мальтійська служба знімала свій курс самостійно. Їм потрібна була лише платформа для розміщення на вигідних умовах. У нас ці умови – найвигідніші, бо вони безкоштовні», – каже Радевич.

Також безкоштовним є курс «оZвіта» від Фундації регіональних ініціатив. Під час курсу можна навчитися тайм-менеджменту, критичному мисленню, блогінгу та проєктному менеджменту.

Серед платних курсів – «Секс – це нормально», орієнтований на підлітків. Це 17 уроків загальною тривалістю 46 хвилин, де Анна Бобровіцька розповідає про особисті кордони, прийняття свого тіла, хвороби, міфи про секс, мастурбацію та ще багато всього корисного.

«Це дуже важлива тема, яку рідко обговорюють, – розповідає Володимир Радевич. – Батьки можуть пройти цей курс самі, а потім переповісти його дітям своїми словами. Або ж переглянути його разом із дітьми».

А от перед ЗНО особливо популярним був курс з підготовки до оцінювання з української мови від репетитора Людмили Наконечної. До 1 червня його переглянули 4000 людей.

Створити курс на платформі «Нуль­Один» може будь-хто. Для цього потрібно лише зареєструватися та поставити галочку у спеціальному полі. Єдине, що кожне відео проходить модерацію YouTube та перевірку «на адекватність». Втім, для авторів це хороша можливість заявити про себе та працювати над розвитком особистого бренду експерта.

«Платний чи безплатний курс, автори визначають самі. Так само автори визначають, скільки буде коштувати їхній курс, – каже Радевич. – Зі свого боку, ми попрацювали над тим, аби оплата була максимально простою та прозорою – через LiqPay. Тобто тиснеш кнопочку «Оплатити», оплачуєш і в тебе відкривається доступ до курсу».

Читайте також: Жодної “дистанції”. Франківчанка відкрила першу в Україні онлайн-школу

До речі, команда «НульОдин» допомагає не лише з розміщенням матеріалів, а з усіма організаційними моментами на всіх етапах створення курсів.

«Якщо йдеться про зйомку, то в нас є підрядник, який може зробити це якісно, – пояснює Володимир. – А взагалі ми допомагаємо з усім – починаючи від того, як краще сидіти в кадрі, та закінчуючи тим, скільки має тривати відео. Рекомендуємо робити короткі відео­уроки у стилі серіалу, коли в кожній наступній серії продовження попередньої. До того ж, наші автори, записуючи курс, часом роблять елементарні помилки. Приміром, на фоні може стояти годинник і, коли відео ріжеться, то годинник «бігає». Відповідно, видно, коли людина почала знімати й коли закінчила».

Знову ж таки, допомагають створювати контент авторам безкоштовно. Брати гроші з користувачів платформи ніхто не збирався з самого початку, але постійно залучати волонтерів, на жаль, неможливо.

«Сьогодні наша мета – знайти нових авторів, розширити аудиторію і залучити інвесторів. Бо насправді це дуже затратно. Зйомка, оформлення та техпідтримка обходяться у 2500 євро за курс, – каже співавтор проєкту. – Але зараз ми працюємо на показники, аби в майбутньому ці показники працювали на нас».

Нині команда розбирається з різними бізнес-моделями стартапу та починає залучати до роботи менторів. Наприклад, в IT-компанії бракує працівників. Кандидати проходять спеціальний курс, де їм розповідають про базові цінності компанії, а разом з тим вони набувають професійних навичок.

«Практика показує, що процес навчання відбувається швидше за допомогою платформи, – пояснює Володимир Радевич. – Разом із тим, коли присутній ментор, навчання є ефективнішим. Ми стараємось зробити так, аби люди не розслаблялися. З одного баку, як то кажуть, заохочуємо пряниками. А з іншого боку – хочемо ввести такі жорсткі батоги, коли людину буде просто викидати з курсу, якщо вона не стане вчитися».

В ідеалі платформа повинна грати роль маркетплейсу: взяти готовий курс і пропонувати своїй аудиторії за відсоток від продажів. В іншому – створити курс з нуля на замовлення для широкої аудиторії або ж закритий курс для співробітників конкретної компанії.

Та головна ідея не в тому, щоб заробити якомога більше, а в тому, щоб зробити навчальний досвід інтерактивним і якісним. Але без фінансової стабільності це неможливо.

Авторка: Ірина Гаврилюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.